Iza Łęcka Iza Łęcka 08.08.2020 04:28
FIFA 21
15955V

FIFA 21 bez kolejnego klubu. EA Sports straciło następną licencję

Walka o licencje trwa w najlepsze. W zeszłym roku EA Sports musiało wprowadzić Piemonte Calcio do swojej piłki nożnej, gdyż Konami nawiązało współpracę z Juventusem. Teraz możemy potwierdzić, że w FIFA 21 nie znajdziemy kolejnej włoskiej drużyny.

W zeszłym roku szerokim echem odbiła się informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy Konami i Juventusem – na mocy podpisanej umowy w FIFA 20 pojawiła się drużyna Piemonte Calcio, a entuzjaści piłki nożnej wyśmiewali grę Electronic Arts.

Obecnie możemy być świadkami analogicznej sytuacji, choć Konami jeszcze nie przedstawiło nowego partnera. Zamiast tego EA Sports i AS Roma potwierdzili, że zespół nie pojawi się w FIFA 21 – włoski klub zostanie zastąpiony przez Roma FC.

W grze oczywiście znajdą się prawdziwi piłkarze (podobnie jak w przypadku Juventusu), ale Roma FC otrzyma niestandardowy herb, nowe koszulki, a mecze rozgrywać będzie na Stadion Olympik. Nowy klub zostanie udostępniony we wszystkich trybach – między innymi w FIFA Ultimate Team oraz VOLTA Football.

Japoński producent i wydawca gier powinien już wkrótce potwierdzić nową licencję i tym samym powitać Giallorossich w PES 2021. Przypomnijmy, że w tym roku Konami nie zdecydowało się na pełnoprawną odsłonędopiero za rok zagramy w next-genowego Pro Evolution Soccer. Jak widać, wszelkie nowości nie przeszkadzają firmie walczyć z EA Sports o następne licencje.

Sprawdźcie nasze wrażenia z FIFA 21.

Źródło: https://romapress.net/2020/08/03/as-roma-will-not-feature-in-fifa-21/

Tagi: AS Roma EA Sports Electronic Arts FIFA 21