Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.07.2020 13:30
Tenet data premiery
547V

Tenet obejrzymy jeszcze latem? Wytwórnia rozważa różne daty premier dla konkretnych miejsc na świecie

Choć najnowsza produkcja Christophera Nolana została przesunięta bez podania konkretnej daty, to wiele wskazuje na to, że możemy mieć do czynienia z różnymi terminami dla całego świata. 

"Tenet" to długo wyczekiwany film od Christophera Nolana. Produkcja jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały przez pandemię koronawirusa. Jeszcze kilka tygodni temu utrzymywało się, że tytuł miał trafić do kin 12 sierpnia, jednak dziś wiemy już, że tak się nie stanie. Został on niedawno przełożony, ale bez podania konkretnej daty premiery.

Już wtedy pojawiały się informacje odnośnie do tego, że projekt może trafić tylko do wybranych kin. Teraz serwis Variety podzielił się większą liczbą szczegółów na ten temat. Jak przekazali, wystawcy z Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii zostali poinformowani przez Warner Bros., aby zaplanować premierę w dniach 26-28 sierpnia. Data nie jest potwierdzona, ale źródła portalu twierdzą, że rozmowy idą w dobrym kierunku. 

Film miałby pojawić się w podobnym okresie również w niektórych regionach Azji. Motywacją do takiej decyzji mogła być premiera sequelu filmu "Train to Busan", który nosi tytuł "Peninsula" i zadebiutował z wynikiem aż 20.8 milionów dolarów. W bieżącym okresie jest to wynik sensacyjny. 

Na ten moment musimy uzbroić się w cierpliwość i liczyć, że w naszym kraju film również trafi do kin jeszcze w sierpniu. Biorąc pod uwagę, że kina całkiem dobrze funkcjonują, wydaje się, że wszystko może na to wskazywać. Pozostaje czekać na więcej ogłoszeń. 

Źródło: https://variety.com/2020/film/global/tenet-release-coronavirus-europe-christopher-nolan-1234715604/

Tagi: Christopher Nolan koronawirus opóźnienia Tenet