Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2020 19:12
Tenet
1000V

Tenet bez daty premiery. Film bez tradycyjnego debiutu

Warner Bros. ponownie opóźnia premierę filmu „Tenet”. Produkcja w reżyserii Christophera Nolana nie ma aktualnie daty premiery, ponieważ wytwórnia nie ma pewności, kiedy będzie mogła zapewnić historię szerokiej publice. To bardzo zła wiadomość dla fanów kina.

„Tenet” ma dużego pecha. Film w reżyserii Christophera Nolana został w czerwcu ponownie opóźniony i miał trafić do kin 12 sierpnia, jednak Warner Bros. ponownie przełożyło premierę. Teraz jednak nie otrzymaliśmy żadnego terminu.

Toby Emmerich, prezes Warner Bros., potwierdził ważny fakt: „Tenet” nie tylko nie posiada aktualnie daty premiery, ale korporacja nie zaoferuje filmu w swojej standardowej, globalnej dystrybucji. Wkrótce mamy poznać szczegóły debiutu, jednak wiele na to wskazuje, że historia będzie dostępna w wybranych krajach – tam gdzie kina działają i generują odpowiednie wyniki.

Warner Bros. zdaje sobie sprawę, że część kin w Europie oraz Azji już normalnie działa i to właśnie „Tenet” może skusić szeroką publikę do powrotu przed duży ekran. Większość produkcji została przeniesiona na końcówkę 2020 roku lub dopiero na 2021 rok.

Warto jednak przypomnieć wiadomość z weekendu, wtedy to jeden z analityków informował, że kina w Stanach Zjednoczonych mogą być zamknięte nawet do połowy 2021 roku. Ta sytuacja na pewno wpłynie na działania kolejnych wytwórni.

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/tenet-delayed-again-christopher-nolan-1234699068/

Tagi: Christopher Nolan Tenet Warner Bros.