Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2020 14:55
EA LOGO
770V

EA chce wyeliminować ze swoich gier niewłaściwe zachowania graczy. Firma przedstawiła szczegółowy plan

Electronic Arts zaktualizowało swoje wytyczne dotyczące relacji ze społecznością. Producent oraz wydawca chce wyeliminować ze swoich produkcji złe zachowania i przedstawił nowe wytyczne dotyczące rozgrywki w produkcjach Elektroników.

Electronic Arts przedstawiło nowe wytyczne „Karty Pozytywnej Rozgrywki”, w której korporacja informuje graczy, że zamierza jeszcze lepiej walczyć z nietolerancją na serwerach swoich produkcji. EA po konsultacji z graczami z różnych środowisk opublikowało wytyczne, które mają pomóc wyeliminować rasizm, homofobie i toksyczne zachowania ze swoich tytułów.

W praktyce Electronic Arts przedstawiło informacje, by ostrzec graczy przed konsekwencją złego zachowania. Firma chce skupić się na lepszej moderacji, dzięki której zmniejszy działania graczy nieprzestrzegających podstawowych reguł.

EA usunęło ostatnio ponad 3500 „niewłaściwych assetów” stworzonych przez graczy i podjęła odpowiednie działania z graczami, którzy stworzyli te treści. Electronic Arts podkreśla, że chce zapewnić graczom jak najlepsze warunki do rozgrywki:

„Wierzymy, że nasze społeczności powinny być bezpiecznymi, zapewniającymi rozrywkę i integracyjnymi środowiskami wolnymi od gróźb, nękania i innych toksycznych lub niezgodnych z prawem zachowań.”

„Ostatnich kilka tygodni było wyraźnym przypomnieniem, że mamy obowiązek zachować czujność w tych działaniach. Nie będziemy tolerować rasizmu, seksizmu, homofobii, molestowania ani żadnej formy nadużyć.”

Szczegółowe informacje dotyczące działań EA znajdziecie na specjalnej witrynie. Warto zapoznać się z tymi szczegółami jeśli w przyszłości zamierzacie grać w między innymi Star Wars: Squadrons, EA Sports UFC 4, FIFA 21 czy też nadal zamierzacie kontynuować strzelanie w Apex Legends.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/06/18/ea-positive-play-charter/

Tagi: apex legends ea EA Sports UFC 4 Electronic Arts FIFA 21 Star Wars: Squadrons