Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2020 17:02
Star Wars: Squadrons
3918V

Star Wars: Squadrons na zwiastunie. EA pokazało nową grę z uniwersum Gwiezdne wojny

Electronic Arts w ubiegłym tygodniu zapowiedziało prezentację Star Wars: Squadrons i w końcu możemy spojrzeć na pierwszy zwiastun gry. To jednak dopiero początek kampanii marketingowej, po której jeszcze w tym roku odbędzie się premiera nowego tytułu z serii Gwiezdne wojny.

O Star Wars: Squadrons wiemy od kilku miesięcy. Gra o kodowej nazwie „Maverick” pojawiła się w bazie danych PlayStation Store, później grafika promocyjna została dodana do sklepu Microsoftu, następnie szczegóły kilka godzin przed prezentacją ujawnił IGN, by w ostateczności do głosu doszło EA.

Star Wars: Squadrons to najnowsza produkcja EA Motive. Gra skupia się na walkach statków kosmicznych, a deweloperzy zapewnią kampanię fabularną oraz tryb sieciowy. Multiplayer to główny wariant zabawy i studio zaproponuje graczom cross-platformowe pojedynki (PlayStation 4, Xbox One i PC). Tytuł otrzyma także wsparcie dla gogli VR – opcja będzie dostępna na PS4 i PC.

Star Wars: Squadrons pod względem fabularnym zostało umiejscowione po Bitwie o Endor i zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. W historii pojawią się zupełnie nowe postacie, a także „znajome twarze”. Gracze poznają wydarzenia z dwóch stron konfliktu i podczas rozgrywki wcielimy się w przedstawiciela Nowej Republiki oraz członka rozbitego Titan Squadron. Ian Frazier, dyrektor kreatywny Motive, potwierdził rozwijanie opowieści z Lucasfilm.

"Stworzyliśmy tę grę dla każdego fana Gwiezdnych Wojen, marzącego o lataniu po całej galaktyce w swoim ulubionym statku kosmicznym. Dzięki współpracy zespołów z Motive i Lucasfilm, udało nam się stworzyć grę wiernie oddającą klimat uniwersum, o ciekawej fabule, która zachęca fanów Gwiezdnych Wojen do odkrywania nigdy wcześniej nie widzianych zakątków galaktyki ich własnymi statkami. Nie możemy się doczekać, aby pokazać ją w akcji w tym tygodniu na EA Play Live" -  powiedział Ian Frazier, dyrektor kreatywny w Motive Studios. 

W trybie sieciowym Star Wars: Squadrons zapewni pojedynki 5 vs. 5 i na dobry początek poznaliśmy dwa tryby: w Fleet Battles będziemy niszczyć „okręt flagowy” przeciwnej drużyny, a w Dogfight sprawdzimy swoje umiejętności podczas standardowego TDM. Autorzy zapewnią zróżnicowanych pilotów (klasy), których eksperymentowanie pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników .W tytule pojawią się elementy kosmetyczne, ale wszystko odblokujemy wyłącznie przez rozgrywkę. Grając zgarniemy bronie, kadłuby, silniki i tarcze, dzięki którym dostosujemy swoje maszyny.

Dzisiaj oglądamy zwiastun, z czwartku na piątek (EA Play Live 2020) odbędzie się pokaz rozgrywki, a premierę zaplanowano na 2 października.

Źródło: YouTube.com

Tagi: EA Motive Electronic Arts gwiezdne wojny Star Wars Star Wars: Squadrons