Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 20:38
Cyberpunk 2077 Policjant
1477V

Cyberpunk 2077 został zapowiedziany 8 lat temu

CD Projekt RED kończy właśnie prace nad wielkim tytułem, który został zapowiedziany osiem lat temu. Polskie studio przeszło w tym czasie bardzo długą drogę, osiągnęło gigantyczny sukces i przygotowuje się na kolejny.

30 maja 2012 roku CD Projekt RED odsłonił karty i zapowiedział Cyberpunka. Twórcy growych przygód Wiedźmina zapowiedzieli rozwijanie zupełnie nowej gry – na specjalnej konferencji Marcin Iwiński potwierdził opracowywanie drugiej produkcji z segmentu AAA. Na witrynie studia znajduje się nawet notka z tego wydarzenia i wtedy to CD Projekt RED chwalił się sprzedażą ponad 1,7 mln egzemplarzy Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

To właśnie ten wynik najlepiej obrazuje, jak wielki progres w czasie tych ośmiu lat wykonało studio. CD Projekt w ubiegłym tygodniu potwierdził sprzedaż 50 mln egzemplarzy gier z serii Wiedźmin, a Wiedźmin 3: Dziki Gon to wciąż tytuł z największą liczbą nagród „Game of the Year” na tej generacji.

Teraz studio przygotowuje się do premiery Cyberpunka 2077, który ma dużą szansę osiągnąć gigantyczny sukces. Analitycy są przekonani, że tytuł w rok osiągnie wielomilionową sprzedaż.

Źródło: Twitter: gamebowski

Tagi: CD Projekt cd projekt red Cyberpunk 2077