Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2020 13:49
Cyberpunk 2077 V kobieta
2484V

Cyberpunk 2077 z jeszcze większą sprzedażą? Prognozy stawiają grę CD Projekt RED tuż za GTA 5

Najnowsza prognoza sprzedaży Cyberpunka 2077 wygląda niezwykle dobrze. Gra CD Projekt RED ma w pierwszym roku osiągnąć wyjątkowy wynik i dotychczas jedynie GTA 5 może pochwalić się lepszym rezultatem.

CD Projekt RED nie ukrywa pozytywnych oczekiwań względem swojej najnowszej produkcji, ale jak się okazuje, sukcesu gry są pewni także przedstawiciele Domu Maklerskiego BDM. Zdaniem specjalistów, Cyberpunk 2077 będzie gigantycznym hitem sprzedażowym i jedynie GTA 5 dotychczas osiągnął lepszy rezultat.

Według najnowszej prognozy, Cyberpunk 2077 osiągnie w pierwszych 12 miesiącach od premiery wynik na poziomie 30 mln sprzedanych egzemplarzy – GTA 5 w tym czasie osiągnęło 34 mln pudełek. Jeśli Cyberpunk 2077 osiągnie wspomniane 30 mln, to pozwoli to wygenerować zysk na poziomie 2,4 mld zł.

DM BDM przedstawił swoją rekomendację, w której analitycy podkreślają, że spodziewają się trzech dodatków wydawanych w półrocznych odstępach czasu:

„Po premierze liczymy na trzy duże DLC do tej produkcji, które będą debiutowały w odstępach co pół roku, tym samym będą miały spory wpływ na utrzymującą się sprzedaż w kolejnych latach. Spodziewamy się trybu multiplayer w 2022 roku. Uważamy, że Cyberpunk 2077 jest grą, która idealnie wpasuje się w tryb rozgrywki wieloosobowej, pragniemy jednak zauważyć, że jest to bardzo wymagający projekt, którego global launch może być odwlekany w czasie. Czekamy również na odtajnienie produkcji mobilnej spółki Spokko oraz na rozpoczęcie prac na kolejną grą z uniwersum Wiedźmina zaraz po premierze CP2077”

Jak wiadomo teraz CD Projekt RED skupia się wyłącznie na Cyberpunku 2077 i Krzysztof Tkocz z DM BDM jest przekonany, że Polacy najbliższe lata spędzą na rozwijaniu właśnie tego IP. Dopiero później możemy liczyć na większe konkrety dotyczące uniwersum Wiedźmina.

W 2022 roku zdaniem DM BDM odbędzie się premiera trybu sieciowego do Cyberpunka 2077, który jest rozwijany przez deweloperów z Wrocławia (Strange New Things). Twórcy wcześniej pracowali nad komponentem sieciowym dla Dying Light.

Jesteście zainteresowani Cyberpunkiem 2077? Sprawdźcie oficjalny poradnik, figurki oraz kontroler.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/dm-bdm-prognozuje-30-mln-sprzedanych-egzemplarzy-cyberpunka-2077-w-rok-od-premiery,akcje,264642

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077