Iza Łęcka Iza Łęcka 14.05.2020 13:30
PS5 DualSense
3909V

State of Play z pokazem PS5? Sony może ujawnić konsolę z „całym mnóstwem gier”

Wieczorem odbędzie się State of Play, podczas którego poznamy kolejne szczegóły Ghost of Tsushima. W przygotowaniu może być jednak następne, czerwcowe wydarzenie, podczas którego Sony może pokazać PS5 z wieloma next-genowymi produkcjami.

Sony wczoraj uspokoiło graczy potwierdzając tegoroczną premierę PS5. Następnym, wyczekiwanym przez graczy, etapem będzie prezentacja konsoli. Zgodnie z opinią dwóch dziennikarzy, japońska korporacja przygotowuje się do wydarzenia, które miałoby się odbyć na początku czerwca. Jeff Grubb rozbudował swoją ostatnią wypowiedź.

PS5 w czerwcu na State of Play?

Jeff Grubb już pod koniec kwietnia informował o pokazie PS5, który jego zdaniem odbędzie się na początku czerwca. Dziennikarz GamesBeat regularnie uzupełnia ramówkę branżowych wydarzeń (podobnie jak PPE), potwierdzając jednocześnie, że zgodnie z jego wiedzą już 4 czerwca odbędzie się pełna prezentacja PlayStation 5.

Będący w opracowaniu State of Play prawdopodobnie skupi się nie tylko na ujawnieniu konsoli, ale zostanie wzbogacone o prezentację „mnóstwa gier”. Jeff Grubb, w odpowiedzi na pytanie jednego z graczy, podkreślił, że japoński producent chce pokazać cały zestaw tytułów.

Jak na razie wspomnianej wiadomość w żaden sposób nie możemy zweryfikować. Warto jednak przypomnieć, że z Jeffem Grubbem w pewien sposób zgadza się Jason Schreier. Redaktor podczas jednego z podcastów wspomniał, że pokaz PS5 odbędzie się na początku czerwca. Dziennikarze zgodnie zaznaczają, że sytuacja na świecie może wpłynąć na plany Sony, ale już wkrótce powinniśmy zobaczyć japońskiego next-gena.

Jeff Grubb w ostatnich dniach zdradził także plany EA dotyczące odświeżenia Mass Effect Trylogy. Wcześniej też na swojej rozpisce informował o pokazie "technologii przyszłości", którą wczoraj okazał się Unreal Engine 5.

Źródło: https://wccftech.com/ps5-reveal-lots-games/

Tagi: Jeff Grubb playstation 5 ps5 sony State of Play