Pokaz PS5 dopiero w czerwcu. Jason Schreier o planach Sony

Gry
3436V
Pokaz PS5 dopiero w czerwcu. Jason Schreier o planach Sony
Iza Łęcka | 08.05.2020, 13:35

Sony jak na razie milczy w temacie prezentacji PS5, jednak Jason Schreier ujawnił nieco zdobytymi informacji. Jeśli pandemia nie wpłynie negatywnie na działania japońskiej korporacji, PlayStation 5 zostanie zaprezentowane w czerwcu.

Temat next-genów jest kwestią, która rozbudzała całą branżę - niezależnie, czy mówimy o prezentacjach Xboksa Series X czy PlayStation 5. Wczoraj pojawiła się tajemnicza okładka Edge, która sugeruje ujawnienie wyglądu PS5, jednak dziennikarze mogą mieć jeszcze inne wieści do przekazania. O nadciągającym pokazie next-gena Sony wypowiedział się Jason Schreier, którego informatorzy dotychczas nie zawodzili.

Schreier jako jeden z pierwszych zapowiedział Horizon: Zero Dawn na PC, obecnie jednak były dziennikarz Kotaku jest przekonany, że pokaz PS5 odbędzie się na początku lub w połowie czerwca. Redaktor zaznacza, że plany Sony oczywiście jeszcze ulec wszelkim zmianom z powodu pandemii, ale zgodnie z najnowszymi informacjami, prezentacja ze strony japońskiego producenta jest przewidziana na czerwiec. Warto przytoczyć w tym miejscu słowa Jeffa Grubba, według którego Sony zaprezentuje PlayStation 5 4 czerwca.

Niestety, wiele wskazuje na to, że maj nie będzie miesiącem ukazania wyglądu PlayStation 5, jednak do końca miesiąca, w związku z branżowymi eventami online, możemy spodziewać się kilku obiecujących prezentacji gier zmierzających na aktualną i następną generację. Geoff Keighley szykuje dla nas niespodziankę, która zostanie odsłonięta w przyszłym tygodniu.

Jason Schreier wspomniał o planach Sony podczas Press Start Podcast (od 39:35).

Źródło: własne

Komentarze (109)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper