Iza Łęcka Iza Łęcka 29.04.2020 12:03
PS5 konsola Sony
4921V

Pokaz PS5 nieco później? Jeffrey Grubb określił datę prezentacji PlayStation 5

Ostatnie dni upływają pod znakiem niepotwierdzonej majowej zapowiedzi PS5, którą obwieszcza część informatorów. Według dziennikarza GamesBeat, wydarzenie będzie miało miejsce jednak nieco później, bo dopiero w kolejnym miesiącu. Tak przynajmniej aktualnie wygląda plan Sony.

Sony wciąż nie zaprezentowało PS5. Gracze z niecierpliwością wyczekują prezentacji konsoli, dodatkowych szczegółów dotyczących kontrolera, pokazu konkretnych gier oraz daty premiery z ujawnioną ceną. Część sklepów zbiera już zamówienia przedpremierowe, jednak oficjalne wiadomości mogą nadejść później niż nam się wydaje.

Według ostatnich przecieków, Sony szykowało się do pokazu PS5 w maju, ale wydaje się niezwykle możliwe, że wydarzenie zostało przełożone. Taką sytuację zasugerował Jeffrey Grubb z GamesBeat, który uważa, że pokaz PS5 odbędzie się 4 czerwca:

PS5 pokaz czerwiec

Nie możemy mieć pewności, czy dziennikarz dzieli się ostatecznymi informacjami, chociaż nieraz udowodnił, że rewelacje pochodzące od niego okazują się prawdziwe. Sony oraz Microsoft muszą również elastycznie działać w obliczu światowej pandemii. Część planów wszystkich korporacji ulega więc szybkim zmianom, by zapewnić wydarzenia w atmosferze bezwzględnego bezpieczeństwa i w dostosowaniu do obecnych wydarzeń.

Prezentacja PS5 na początku czerwca wydaje się jak najbardziej uzasadniona, zważywszy na inne eventy online w tym terminie. Już IGN zapowiedział Summer of Gaming, na którym zobaczymy między innymi Cyberpunka 2077, dlatego też Sony może wykorzystać imprezę, by dopowiedzieć szczegóły konsoli lub pokazać gry zmierzające na rynek pod koniec roku.

Dziennikarz został również zapytany, czy przed 4 czerwca można spodziewać się prezentacji gier first-party - Grubb określił jedynie, że jest to możliwe, choć zaznaczył, że nie jest zaznajomiony z takimi szczegółami.

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-reveal-event/

Tagi: playstation 5 pokaz ps5 prezentacja ps5 ps5 sony