Iza Łęcka Iza Łęcka 13.05.2020 08:31
ps5
1921V

PS5 zmierza na rynek bez problemów. Sony uspokaja graczy

Japoński producent opublikował nowy raport potwierdzający sytuację PS5. Pandemia nie wpłynęła znacząco na produkcję PlayStation 5, dzięki czemu, zgodnie z wszelkimi planami, next-gen powinien zadebiutować pod koniec 2020 roku.

Jak na razie Sony szczędzi wiadomości o ostatecznej dacie premiery PS5 (choć wczoraj pojawiła się intrygująca wiadomość), jednak wraz z publikacją najnowszego raportu finansowego, wielu graczy zostanie uspokojonych - japońska korporacja potwierdziła właśnie, że next-genowa konsola zagości na rynku pod koniec 2020 roku.

Premiera PS5 w 2020 roku

Nie od dziś wiadomo, że Sony będzie produkować PlayStation 5 w Chinach, w którym rozpoczęła się pandemia COVID-19. Na szczęście, zakłady produkcyjne już od jakiegoś czasu wznowiły pracę. Japoński producent potwierdził, że choć takie czynniki jak tryb pracy zdalnej czy ograniczenie w podróżach międzynarodowych stanowią „pewne wyzwania w procesie testowania i wyszkolenia linii produkcyjnych”, to jednak PS5 zmierza na rynek bez problemów i zadebiutuje w okresie świątecznym 2020 roku.

Nie musimy także obawiać się o premiery gier. Sony potwierdza, że nie mamy do czynienia z niedogodnościami, które mogłyby znacząco wpłynąć i zakłócić prace zespołów deweloperskich. Tytuły będą dostępne w odpowiednim czasie:

„W tym momencie nie pojawiły się poważne problemy w zakresie produkcji gier first-party i partnerów Sony.”

Nawiązując do obecnej generacji, w oficjalnym raporcie, japońska korporacja podkreśliła niewielki wpływ pandemii na dostęp do komponentów niezbędnych do produkcji PS4, a popyt w tym okresie został zaspokojony przez bieżące zapasy. 

Mogliśmy się spodziewać, że opublikowane dane nie zaspokoją ciekawości wielu graczy dotyczącej PlayStation 5 - Sony jednak uspokaja, zapewniając o sytuacji przebiegającej zgodnie z planem. Premiera PS5 jest niezagrożona, a to bardzo dobra wiadomość.

Źródło: Raport finansowy Sony

Tagi: playstation 5 premiera ps5 ps5 sony