Iza Łęcka Iza Łęcka 07.05.2020 07:00
Mass Effect trylogia remaster
2286V

Mass Effect Trylogy to tajny projekt EA. Remaster przygód Sheparda szybciej niż myślimy

Electronic Arts wczoraj przedstawiło listę planowanych gier na najbliższe miesiące, co podsyciło nadzieje graczy na wielki powrót Mass Effecta. Jeff Grubb przekazał graczom niezwykle dobrą wiadomość. Szykujcie pady na klasyczną historię.

Electronic Arts już wczoraj przedstawiło niezwykle zadowalające wyniki za ostatni kwartał. Największe tytuły wydawcy mają się całkiem dobrze powiększając grono swoich sympatyków, co bezpośrednio ma swoje przełożenie na wpływy lądujące w kieszeni EA.

Mass Effect Trylogia - kiedy remaster?

Jeff Grubb z VentureBeat dokonując analizy planów wydawcy zaskoczył prawdopodobnie spełniając sen wielu graczy. Jego zdaniem pozycja określana jako "gra HD" to remaster trylogii Mass Effect. Choć autor więcej szczegółów nie zdradza, oprócz faktu, że odświeżenia nie powinniśmy spodziewać się od razu na Nintendo Switchu, tak jego pewność wydaje się największym potwierdzeniem, że już za niedługo przyjdzie nam ponownie spotkać się z Komandorem Shepardem.

"Och, i ten remaster w jakości HD z gry EA to trylogia Mass Effect. Tylko nie oczekujcie, że zadebiutuje również na Switchu - przynajmniej nie na początku."

Przypomnijmy, że wspomniane wyżej plany Electronic Arts dotyczą obecnego roku fiskalnego. Brakuje jeszcze wszelkich szczegółów (w tym oczywiście oficjalnego potwierdzenia ze strony wydawcy), ale jeżeli tylko remaster jest zgodny z prawdą, do klasyka będziemy mogli powrócić do 31 marca 2021 roku.

Odświeżenie historii Sheparda wydaje się potwierdzeniem słów włodarzy EA o nastawieniu na wielkie powroty znanych marek uwielbianych przez graczy. Już kilka miesięcy temu BioWare skutecznie rozbudziło nadzieje sympatyków kosmicznego uniwersum, publikując notatkę wspominkową. Czy rzeczywiście przyjdzie nam ponownie zasiąść za sterami Normandii? Pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenia, które wydają się być tylko kwestią czasu.

Źródło: https://venturebeat.com/2020/05/05/ea-14-new-games/

Tagi: BioWare Electronic Arts mass effect Microsoft Game Studios remaster