Iza Łęcka Iza Łęcka 11.05.2020 07:00
PS5 i Xbox Series X napisy
6094V

PS5 będzie droższy od Xboksa Series X? Microsoft może być skłonny ponieść sporą stratę

O cenach nowej generacji słyszeliśmy już wiele, jednak ciągle brakuje oficjalnych informacji ze strony Sony oraz Microsoftu. Tymczasem zdaniem Michaela Pachtera to Xbox Series X może być tańszym urządzeniem. Prawdopodobnie to korporacja z Redmond szykuje się do dopłacania o wiele więcej, by mieć pewność, że sprzęt będzie tańszy od PS5.

Ile może kosztować konsola nowej generacji? Od miesięcy słyszymy różne prognozy, a także nie brakuje najróżniejszych kwot. Polski oddział duńskiego Proshopu wycenił PS5 na 4048 zł, specjalista z Bloomberg Intelligence wycenił, że konsola Sony będzie kosztować od 499 do 549 dolarów, a Phil Spencer już dwukrotnie wspominał, że ma „plan”, który uwzględnia również kwestię ceny i pomoże wygrać Microsoftowi na arenie nowej generacji.

Obecnie w aspekcie wyceny obu next-genów komentarza nie odmówił Michael Pachter, który podczas rozmowy z Geoffem Keighleyem stwierdził, iż wydaje się niezwykle prawdopodobne, że za PS5 gracze zapłacą 500 dolarów, ale Xbox Series X może zostać wyceniony na zaledwie 400 dolarów.

„Z tego co widziałem, Sony będzie musiało wycenić PS5 na 500 dolarów, a Microsoft ma duży budżet. Jeśli będą chcieli obniżyć cenę o 100 dolarów, zapewniając tym samym niższą cenę i dofinansować pierwsze dziesięć milionów, tak zrobią.”

Nawet cena 500 dolarów za konsolę nowej generacji, biorąc pod uwagę specyfikację, wydaje się jak najbardziej atrakcyjna i zachęcająca do zakupu. Już jakiś czas temu redakcja Bloomberga otrzymała wiadomość, zgodnie z którą wyprodukowanie PS5 będzie kosztować „co najmniej 470 dolarów”. Już wtedy Daniel Ahmad (analityk Niko Partners) informował o cenie PlayStation 5 na poziomie 500 dolarów.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-could-be-priced-at-400-ps5-at-500-michael-pachter

Tagi: cena cena ps5 cena xbox series x Microsoft ps5 sony xbox series x