Iza Łęcka Iza Łęcka 04.04.2020 01:01
PS vs Xbox
4343V

Xbox Series X wygra z PS5, bo Microsoft ma „plan”. Phil Spencer wspomina o rywalizacji i cenie next-gena

Już przed startem najnowszej generacji jesteśmy świadkami ogromnej rywalizacji –  zarówno next-gen Microsoftu jak i Sony charakteryzuje się dużą mocą. W sprawie konkurencji i możliwości swojej konsoli wypowiedział się Phil Spencer, który uważa, że posiada „plan”, dzięki któremu Xbox Series X może wygrać z PS5.

Microsoft i Sony ujawniło wiele szczegółów dotyczących nowej generacji, ale nadal producenci konsol w zanadrzu skrywają kilka ważnych informacji, które mogą zaważyć o wyniku rywalizacji Xboksa Series X z PS5. Phil Spencer, który był gościem Unlocked IGN opowiedział nieco o tajemniczym planie i Xboksie Series X.

Xbox Series X wygra, bo Microsoft ma plan

Jednym z najważniejszych – wciąż nieujawnionym – aspektem obu next-genów jest cena. Szef marki Xbox nie ukrywa, że bardzo dobrze czuje się widząc Xboksa Series X i cenę urządzenia. Spencer jest w zasadzie usatysfakcjonowany całym projektem:

„Na początku trzeba sobie wyznaczyć cel cenowy. [...] Czuję się dobrze z ceną, którą będziemy mogli uzyskać. Czuję się dobrze z ceną i możliwościami osiągów Xboksa Series X. Czuję się niesamowicie dobrze z całym zestawem.”

Przedstawiciel Microsoftu podkreślił, że jego zespół nieustannie monitoruje sytuację i posiada „plan”, by wygrać z konkurencją:

„Zdecydowanie będziemy mieć oczy szeroko otwarte, gdy będziemy zbliżać się do premiery. Będziemy patrzeć na to, co robi konkurencja, ale mamy plan i czujemy się bardzo mocno z nim związani. Dawno temu, ty i ja siedzieliśmy w pokoju i powiedziałem, że chcę wygrać, a ty przez lata droczyłeś się ze mną w temacie „Gdzie jest ten zwycięski plan?”. Wierzę, że mamy plan, dzięki któremu możemy wygrać.”

Zespół Xboksa otrzymuje ogromne wsparcie od całego Microsoftu, który również dąży do realizacji wspomnianego planu:

„Dostajemy niesamowite wsparcie od Microsoftu. Satya Nadella, mój szef, dyrektor generalny, Amy Hood, dyrektor finansowy, są bardzo zaangażowani w nasz plan. Upewnimy się, że pozostaniemy elastyczni w sprawie naszej ceny i że mamy dobry plan na start.”

Spencer zasugerował podczas rozmowy, że cena Xboksa Series X może się jeszcze zmienić, gdyż zostanie dostosowana do realiów rynku oraz sytuacji, a najpewniej także i propozycji Sony.

Gracze najwidoczniej nie muszą także obawiać się przełożenia premiery Xboksa Series X –  przedstawiciel Xboksa wspomniał, że nie spodziewa się, by COVID-19 mógł wpłynąć na debiut urządzenia. Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników zawsze jest priorytetem dla Microsoftu, jednak gorzej wygląda sytuacja w przypadku gier – szef marki Xbox nie określił jeszcze jednoznacznie, ale niektóre tytuły mogą prawdopodobnie nie zdążyć na premierę nowej generacji właśnie z powodu trwającej pandemii.

Sprawdźcie się kolejne informacje o next-genie Microsoftu:

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-xbox-series-x-price-stay-agile-plan-that-can-win/

Tagi: Microsoft phil spencer ps5 sony xbox series x