Iza Łęcka Iza Łęcka 06.05.2020 09:25
Star Wars Upadły Zakon
919V

Star Wars Jedi: Fallen Order to „początek zupełnie nowej marki”. EA potwierdza znakomite wyniki swoich gier

Jeśli dobrze bawiliście się przy Star Wars Jedi: Fallen Order, to możecie szykować się na następne przyjemności. Electronic Arts potwierdziło plotki dotyczące prac nad kolejną grą z uniwersum Gwiezdnych wojen. W analizach ostatniego kwartału nie brakuje także wyników innych tytułów Elektroników.

Udana premiera Star Wars Jedi: Upadły zakon natychmiast zrodziła plotki dotyczące prac nad kontynuacją, co zostało skutecznie umocnione za sprawą nowego raportu dotyczącego rozwoju dwóch gier z uniwersum Star Wars. Na liście wspomniano o kontynuacji Upadłego Zakonu, a informacje z ostatniego spotkania z inwestorami EA potwierdziły prace nad tytułem.

Andrew Wilson nie szczędził pozytywnych wiadomości o produkcji. Dyrektor generalny EA podkreślił, że już ponad 10 mln graczy sprawdziło Star Wars Jedi: Fallen Order, a jest najbardziej istotne, pozycja została określona jako „pierwszy tytuł w zupełnie nowej marce”O wszelkich konkretach dotyczących prac Respawn Entertainment usłyszymy nieco później, choć warto zaznaczyć, że w tym tygodniu deweloperzy zapewnili bezpłatną aktualizację, która zajęła się rozbudową Fallen Order.

Andrew Wilson ogłosił również kilka istotnych dla IP Electronic Arts komunikatów: wspomniano o ponad 25 mln graczy FIFA 20, Madden NFL 20 osiągnął „najwyższy poziom zaangażowania w historii IP”, Apex Legends to „najczęściej pobierana darmowa gra na PS4 w 2019 roku”, a The Sims 4 osiąga coraz większą bazę użytkowników w porównaniu z rokiem wcześniejszym. EA wygenerowało także 498 mln dolarów za ostatni kwartał i 1,797 mld dolarów podczas całego roku fiskalnego.

Nieustannie możemy mówić o niezwykle dobrej passie EA, a najbliższe plany giganta zapowiadają się jeszcze okazalej. Przygotowywanych jest kilka dużych gier, a na liście nowości pojawił się nieujawniony remaster.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/05/star-wars-jedi-fallen-order-franchise/

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon