Iza Łęcka Iza Łęcka 01.05.2020 08:49
Star Wars Jedi Fallen Order Grafika z okładki
1501V

Star Wars: Jedi Fallen Order 2 dopiero w 2022 roku. Star Wars: Battlefront 3 może już nie powstać

Electronic Arts ma ostatnie trzy lata na zaprezentowanie światu kolejnych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen. Nieoficjalnie mówi się o pracach nad dwoma produkcjami, które zadebiutują kolejno w 2021 i 2022 roku. Nie są to jednak dobre wiadomości dla graczy wyczekujących na kolejną część serii Star Wars: Battlefront.

W lutym Jason Schreier przedstawił historię kolejnych anulowanych gier z uniwersum Gwiezdnych wojen, które były przygotowywane przez wewnętrzne studia Electronic Arts, jednak nigdy nie otrzymały szansy i nie zostały zapowiedziane. Wydawca ma jednak pewien problem, ponieważ licencja na przygotowanie gier z serii Star Wars wygasa w 2023 roku.

Zgodnie z najnowszymi przeciekami, EA do końca licencji planuje wydać jeszcze dwie tytuły: tajemniczy Project Maverick oraz Star Wars: Jedi Fallen Order 2. Na początku powinniśmy zagrać w tę pierwszą produkcję, która powstaje w EA Motive i skupi się na lataniu statkami ze szczególnym naciskiem na elementy symulacji lotu, a także strzelanie (combat flight simulator). Gra ma trafić na rynek w 2021 roku. Respawn Entertainment pracuje także nad kontynuacją Jedi Fallen Order, która według planów zadebiutuje w 2022 roku. Obecnie brakuje jednak bardziej rozbudowanych oficjalnych. czy też będących kwestią przypuszczeń, informacji dotyczących produkcji.

Prawdopodobnie nie możemy oczekiwać nowego Star Wars: Battlefront 3. Zgodnie ze słowami Schreiera, pierwotny projekt został anulowany, natomiast DICE w najbliższych latach nie powróci do IP. Wszelka uwaga twórców będzie wyłącznie skupiona na Battlefield 6. Nawet po wydaniu wojennej pozycji, deweloperzy nie zdążą z przygotowaniem nowego Battlefronta do 2023 roku. Jeśli rzeczywiście nowe projekty będą powstawać dopiero po 2023 roku i kontynuowaniu współpracy przez Electronic Arts i Disneyem, nowych gier z uniwersum możemy spodziewać się dopiero za kilka lat.

Źródło: https://rectifygaming.com/sequel-for-star-wars-jedi-fallen-order-reported-to-come-in-2022-dice-moves-onto-new-battlefield-as-hopes-for-battlefront-iii-potentially-shelved/

Tagi: dice Electronic Arts project maverick Star Wars Battlefront 3 Star Wars: Jedi Fallen Order 2