Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.04.2020 19:07
Xbox Series X pad microsoft
2171V

Xbox Series X jest lepszy od PS5? Pracownik Microsoftu wspomina o next-genach i mocy konsol

Xbox Series X oraz PS5 trafią na rynek pod koniec roku i choć obie konsole mogą pochwalić się mocną specyfikacją, to nie brakuje głosów dotyczących możliwości samych urządzeń. Bill Stillwell z Microsoftu jest przekonany, że to jego korporacja przygotowała lepszy sprzęt.

W świecie wielkich korporacji nie brakuje pozytywnych ruchów, podczas których pracownicy Microsoftu oraz Sony pokazują, że wojna konsol to tak naprawdę mit, ale od czasu do czasu słyszymy także bardziej odważne głosy. Bill Stillwell pewnie się nie spodziewał, że cały świat będzie dzisiaj pisał o jego słowach dotyczących nowej generacji.

Xbox Series X jest lepszy od PS5?

Bill Stillwell w swoim czasie miał okazję rozwijać Wsteczną Kompatybilność oraz pracował nad Projectem xCloud, a teraz pracownik zajmuje się Rzeczywistością Mieszaną. Przedstawiciel Microsoft Cognition ma duże doświadczenie w temacie marki Xbox, ponieważ przez lata pracował dla działu gier, więc został zaproszony do rozmowy przez prowadzącego podcast Dealer-Gaming.

W trakcie dyskusji Stillwell wspomniał o prezentacji PS5 – przedstawiciel korporacji z Redmond podkreślił problem wydarzenia:

„Myślę, że to, co zobaczyliście [prezentację PS5], było niefortunnym produktem ubocznym przemiany prezentacji przeznaczonej na GDC w wydarzenie marketingowe.”

Trudno się nie zgodzić ze Stillwellem, ponieważ Mark Cerny przedstawił suche informacje, które zostały dobrze odebrane przez deweloperów, ale zmęczyły i wynudziły fanów – gracze liczyli na gry lub samą prezentację konsoli.

Następnie Stillwell wspomniał, że choć tak naprawdę Sony posiada świetną technologię, to jednak Microsoft stworzył lepszy sprzęt:

„Spodobał mi się prezentacja Sony, myślę, że mają świetną technologię. Osobiście uważam, że mamy lepszą konsolę, nie martwimy się opowieściami o mocy”

Sprawdźcie informacje dotyczące nowej generacji:

Źródło: https://gamingbolt.com/i-think-we-have-the-better-console-microsoft-exec-on-xbox-series-x-and-ps5-power-comparisons

Tagi: Microsoft ps5 sony Xbox xbox series x