Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.04.2020 01:25
PS5 DualSense Triggery krytyka graczy
12765V

PS5 DualSense krytykowany za triggery. Gracze nie są zadowoleni z decyzji, a Sony prosi o uwagi

Gracze nie mogli jeszcze chwycić w łapy kontrolera DualSense z PS5, a już pojawiają się mocne oskarżenia w kierunku inżynierów Sony. Gracze nie potrafią zrozumieć, dlaczego firma zdecydowała się na ich zdaniem fatalną konstrukcję triggerów.

Gracze pewnie dopiero pod koniec roku otworzą pudełka z PS5 i chwycą w dłonie kontroler DualSense, ale już teraz pojawiają się mocne oskarżenia w kierunku inżynierów z Japonii. Graczom nie podoba się zmiana z triggerami... A raczej brak odpowiedniej reakcji Sony.

DualSense z PS5 krytykowany za triggery

Na forum Reddit znajdziecie ponad 3500 komentarzy graczy w jednym temaciezainteresowani krytykują triggery DualSense, ponieważ ich zdaniem pad od PS5 będzie cierpiał na problem znany z DualShocka 4. Według wielu fanów marki PlayStation – przyciski będą się automatycznie klikać podczas położenia urządzenia lub lekkiego dotyku. Fachowcy są przekonani, że japoński producent zaoferuje wyzwalacze, które aktywujemy podczas minimalnego ruchu, co może negatywnie wpłynąć na rozgrywkę czy też nawet oglądanie filmów.

Wątek jest ogromny i gracze już teraz narzekają na projekt pada do PS5, a pewnie żadna z komentujących osób nie miała jeszcze okazji zobaczyć urządzenia na żywo. Nie możemy określić, czy także tym razem pojawi się problem z triggerami, ale możemy mieć pewność, że Sony słucha naszych opinii.

Mark Friend opublikował na Twitterze wiadomość, w której prosi o zgłaszanie swoich uwag dotyczących DualSense. Firma widzi wiadomości, dostrzega pytania i chce zebrać wszystkie uwagi.

Sony już w wielu miejscach pokazało, że wykorzystuje opinie od społeczności PS4, więc trudno uwierzyć, by DualSense posiadał problem z triggerami. Gracze mimo to chętnie krytykują projekt, gdy tak naprawdę klienci dopiero za kilka miesięcy sprawdzą propozycję japońskiego producenta.

Sprawdźcie kolejne informacje o padzie od PS5:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/04/08/ps5-dualsense-triggers/

Tagi: DualSense playstation 5 ps5 sony