Iza Łęcka Iza Łęcka 11.04.2020 01:28
Xbox Series X pad
6381V

Xbox Series X także otrzyma nowy kontroler. Microsoft przypomina o swojej propozycji

Przedstawienie nowego DualSense do PS5 jest tematem przewodnim od kilku dni. Microsoft  jednak nie milknie i przypomina o swojej propozycji. Xbox Series X także otrzyma ulepszony pad, który został zaprezentowany na materiale wideo.

Microsoft już wcześniej przedstawił kontroler do Xboksa Series X, a teraz przypomina o nowym urządzeniu. Amerykański producent nie postawił na pełne odświeżenie urządzenia, pamiętając jednak o drobnych – choć istotnych – zmianach.

Inżynierowie korporacji z Redmond zadbali o przycisk do tworzenia materiałów, poprawioną ergonomię, oferując technologie Dynamic Latency Input i Bluetooth Low Energy oraz wsparcie Xbox Wireless Protocol. Przygotowano dopracowane triggery, a na wyzwalaczach i bumperach dorzucono specjalny wzór. Microsoft ponadto zaoferuje pełną personalizację przycisków (remapping), nowy d-pad. Kontroler korzysta z USB-C oraz ponownie posiada wejście słuchawkowe (3,5mm).

Prezentacja pada do Xboksa Series X

Urządzenie podłączymy do Xboksa Series X, Xboksa One oraz komputerów osobistych. Warto jednak nadmienić, że next-gen Microsoftu skorzysta z niemal wszystkich sprzętów z poprzedniej generacji – bez problemu będzie można cieszyć się rozgrywką wykorzystując już posiadane pady.

Najnowszy materiał to szybkie spojrzenie na kontroler, który choć nie wygląda tak efektownie jak DualSense, utrzymany jest w klasycznym designie i przede wszystkim – jest nastawiony na zapewnienie jak najlepszych oczekiwanych wrażeń podczas gry. Microsoft już wcześniej udowodnił, że potrafi tworzyć znakomite pady.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: Xbox

Tagi: microsoft Xbox xbox one xbox series x