Iza Łęcka Iza Łęcka 10.04.2020 11:49
Silent Hill Reboot - przerażająca pielęgniarka
1694V

Silent Hill Reboot wyłącznie na PS5? Plotki o nowej grze Sony Japan i Konami

Amerykański oddział Konami kilka tygodni temu zaprzeczył powstawaniu Silent Hills na PS5. Możliwe jednak, że to japoński zespół Sony miał zostać zaangażowany do stworzenia pełnego odświeżenia Silent Hill. Szczegółami współpracy podzielił się jeden z informatorów.

Sukcesy odświeżonych części Resident Evil miały skusić Konami do pełnego odrestaurowania ich jednego z najbardziej cenionych IP. Firma jednak nie podjęła się samodzielnego opracowania produkcji, a nawiązała szczegółową i ścisłą współpracę z Sony.

Najnowszymi informacjami dotyczącymi projektu podzielił się informator skrywający pod pseudonimem KatharsisT. Jest on znany społeczności Silent Hill i zgodnie z jego wiedzą – Sony Japan jest zaangażowane w stworzenie Silent Hill Reboot.

Co ciekawe, Konami pomaga w przygotowaniu tytułu, a w projekt są również zaangażowani deweloperzy odpowiedzialni za pierwsze odsłony serii – Keiichiro Toyama (reżyser Silent Hill), Masahiro Ito (grafik i twórca potworów z czterech głównych odsłon serii) oraz Akira Yamaoka (kompozytor z czterech głównych odsłon serii).

Silent Hill Reboot jednak powstanie na PS5?

Jak podaje informator, w ciągu następnych miesięcy prawdopodobnie możemy oczekiwać, że Sony i Konami ogłoszą produkcję przygotowaną wyłącznie na PS5. KatharsisT wspomniał też o plotkach dotyczących Silent Hills – jego zdaniem w pewnym momencie trwały negocjacje dotyczące tej produkcji.

Musimy mieć na uwadze, że amerykański oddział Konami w swoim czasie zaprzeczył plotkom dotyczącym powrotu Silent Hill, ale jak widać temat nadal pozostaje żywy. Słowa producenta i wydawcy bezpośrednio nie odnosiły się do konkretnych przecieków, więc jeśli KatharsisT ma rację, Amerykanie mogli wspomnieć o projekcie, w który miał zostać zaangażowany Hideo Kojima.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Konami:

Źródło: https://gamingbolt.com/silent-hill-reboot-rumors-heat-back-up-with-new-leak-on-alleged-ps5-exclusive

Tagi: Konami playstation 5 PS5 silent hill Silent Hill Reboot sony Sony Japan