Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2020 22:00
PC Engine CoreGrafx mini
1351V

Koronawirus opóźnia premierę pierwszych konsol. Konami potwierdziło złą wiadomość

Konami to pierwsza firma z naszej branży, która oficjalnie potwierdza przełożenie premiery swojej konsoli z powodu koronawirusa. Japończycy nie dostarczą klasycznych PC Engine CoreGrafx mini, TurboGrafx-16 mini oraz PC Engine mini.

Konami w połowie ubiegłego roku zapowiedziało retro konsolę, która trafi na rynek w różnych wersjach – w zależności od rynku kupimy PC Engine CoreGrafx mini, TurboGrafx-16 mini oraz PC Engine mini. Premiera urządzeń miała odbyć się 19 marca 2020 roku, ale korporacja z Japonii potwierdziła złą wiadomość.

Zakłady produkcyjne i transportowe z Chin napotkały na problemy spowodowane wybuchem koronawirusa, więc firma musi opóźnić premierę do odwołania. Konami tak naprawdę nie wie, kiedy będzie mogła dostarczyć sprzęt na rynek – w późniejszym terminie otrzymamy nową wiadomość, ale sympatycy retro rozgrywki muszą czekać.

Klienci mogli spodziewać się takiej sytuacji, ponieważ urządzenia Konami miały zadebiutować w naprawdę fatalnym ze względu na epidemię momencie. Nadal wiele chińskich fabryk nie wznowiło pełnej pracy, a firma już nie mogła zmienić planów i przełożyć produkcji do innego kraju.

Sprawdźcie informacje powiązane z tematem:

Źródło: Konami

Tagi: konami koronawirus PC Engine CoreGrafx mini PC Engine mini turboGrafx-16 mini