Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2020 18:15
Kazuhisa Hashimoto
665V

Zmarł Kazuhisa Hashimoto. Twórca Konami Code miał 61 lat

Kazuhisa Hashimoto nie będzie mógł opracować kolejnej produkcji dla graczy z całego świata. Twórca Konami Code zmarł – wiadomość o jego odejściu potwierdził Yuji Takenouchi oraz następnie samo Konami.

Kazuhisa Hashimoto to uznany, japoński deweloper, który przyczynił się do rozwoju Konami. Twórca miał okazję rozwijać Snatcher, Gradius, Life Force i ISS, ale według oficjalnych informacji – autor zmarł. Wiadomość potwierdził na początku Yuji Takenouchi, kompozytor i były współpracownik Hashimoto, który ma nadzieję, że deweloper będzie teraz „tworzył gry w niebie”.

Jest to bardzo smutna wiadomość szczególnie dla graczy, którzy wychowali się na klasykach Konami. To właśnie Kazuhisa Hashimoto opracował Konami Code, czyli kompozycję przycisków, która pozwalała odblokować różne „pomoce” w grach – początkowo Japończyk przygotował kombinację do Gradiusa, ponieważ gra była zbyt trudna. Po aktywowaniu kodu, gracze otrzymywali zestaw ulepszeń.

Konami Code trafiło do kilkudziesięciu produkcji – najpopularniejszym tytułem wykorzystującym pomysł była Contra, ponieważ gracze mogli za pomocą Konami Code otrzymać 30 żyć. Z Konami Code korzysta wiele współczesnych tytułów (Fortnite, League of Legends, Rocket League).

Źródło: https://uk.ign.com/articles/the-creator-of-the-konami-code-has-died?sf117991805=1

Tagi: Kazuhisa Hashimoto konami konami code