Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2020 16:10
Silent Hill PS5
959V

Silent Hill na PS5 nie powstaje. Konami zaprzecza wszystkim plotkom

Silent Hill nie powróci w blasku na PS5. Konami zaprzeczyło ostatnim plotkom i doniesieniom – gracze nie mogą liczyć na nową część, która zostanie przygotowana przez Hideo Kojimę. Oficjalne stanowisko przedstawił amerykański oddział Konami.

Od kilku miesięcy pojawiają się nowe przecieki dotyczące powrotu serii Silent Hill. Według ostatniej – Sony chce przejąć między innymi markę Silent Hill, by Hideo Kojima mógł opracować nową produkcję z serii. Producent PS5 miałby planować wiele nowych tytułów i choć wiadomość brzmiała obiecująco, to nie jest prawdziwa.

Redakcja Relyonhorror otrzymała odpowiedź od amerykańskiego oddziału Konami – firma zaprzeczyła wszystkim plotkom:

„Znamy wszystkie plotki i doniesienia, ale możemy potwierdzić, że nie są one prawdziwe. Wiem, że to nie jest odpowiedź, którą twoi fani mogą chcieć usłyszeć”

Pracownik Konami zaprzeczył dwóm plotkom – reboot Silent Hill przygotowany przez SIE Japan Studio oraz nowy Silent Hills od Kojima Productions. W odpowiedzi Konami podkreśliło, że choć nie zamyka się na rozwój uniwersum, to jednak „nie w taki sposób”.

Firma kolejny raz podkreśla, że chce rozbudować serię, ale na szczegóły musimy wciąż zaczekać. Jak wiadomo powstaje trzeci film w reżyserii Christophe'a Gansa, ale wciąż nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących projektu.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://www.relyonhorror.com/latest-news/konami-claims-recent-silent-hill-rumors-are-false/

Tagi: konami ps5 silent hill silent hills sony