Iza Łęcka Iza Łęcka 09.04.2020 11:14
Bloody Roar Konami okładka
629V

Bloody Roar może powrócić. Konami przypomina o IP i rejestruje nowy znak towarowy

Konami za sprawą kilku niefortunnych decyzji nadszarpnęło swoją reputację w świecie gier, jednak japoński producent i wydawca od pewnego czasu zapowiada wielki powrót. Mówiąc o planach firmy wspomina się o kilku dużych produkcjach – jedną z nich potencjalnie może okazać się nowy Bloody Roar. Studio przypomniało o IP za pomocą nowego znaku towarowego.

Konami na aktualnej generacji skupiło się tylko na kilku markach, choć japoński producent w swojej bibliotece posiada szereg atrakcyjnych IP. Jednym z takich jest Bloody Roar, którego pierwsza odsłona zadebiutowała w 1997 roku. W następnych sześciu latach deweloperzy zapewnili cztery kolejne gry – produkcje debiutowały na automatach, pierwszym PlayStation, PlayStation 2, a jedna część trafiła nawet na GameCube'a oraz Xboksa.

Japończycy od lat nie sięgali po lubianą bijatykę, jednak na rynku zawitał nowy znak towarowy – w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych dnia 23 marca 2020 roku zarejestrowano „Bloody Roar”. Właścicielem IP jest Konami Japan.

Bloody Roar od Konami powróci?

Tutaj jednak kończą się pozytywne i potwierdzone wieści, ponieważ Bloody Roar może powrócić w dosłownie każdej formie – chociażby jako kolejny automat Pachinko? Wskazana opcja wydaje się możliwa, ale ze względu na zarejestrowanie marki w USA możemy oczekiwać innego finalnego produktu.

W szczegółach rejestracji pojawiają się informacje, które pozwalają łączyć Bloody Roar z grą wideo, ale na jakiekolwiek konkrety musimy zaczekać do momentu, gdy Konami zdecyduje się na ujawnienie tajnych projektów.

Producent jest w posiadaniu szeregu ciekawych IP, które przy odpowiednim dopieszczeniu na pewno zostałyby z entuzjazmem przyjęte przez wielu graczy. Jak na razie jednak i zgodnie z oficjalnymi doniesieniami – Konami skupia się na serii Pro Evolution Soccer i odgrzewaniu klasyków.

Bloody Roar znak towarowy Konami

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Konami:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/04/09/konami-trademarks-bloody-roar/

Tagi: bloody roar konami zapowiedź znak towarowy