Iza Łęcka Iza Łęcka 10.04.2020 08:15
Zombie z pierwszego zwiastuna Dead Island 2
1277V

Dead Island 2 wyląduje też na PS5 i Xbox Series X. Twórcy przypominają o grze

W niedalekiej przyszłości na rynku zadebiutuje Dying Light 2, tymczasem THQ Nordic nadal nie zapowiedziało nowej wizji na Dead Island 2. Dambuster Studios wciąż pracuje nad grą, a najnowsze ogłoszenie o pracę sugeruje rozgrywkę na dwóch generacjach.

Dead Island już w przyszłym roku będzie świętować dekadę od premiery, jednak nadal na rynku nie zawitała solidna, klimatyczna kontynuacja. Techland już dawno zapomniał o tym IP, osiągnął gigantyczny sukces z Dying Light i przygotowuje się na premierę Dying Light 2, a Dambuster Studios wciąż nie pokusiło się nawet ujawnić nowej wizji na IP rozwijane niegdyś przez Polaków.

Jedyne, czego możemy być pewni to fakt, że gra nadal powstaje. Dambuster Studios opublikowało nowe ogłoszenie o pracę, w którym zachęca do pracy nad „kolejną odsłoną znanej i cenionej na całym świecie marki Dead Island”. Deweloperzy potwierdzają istotny szczegół – gra zmierza na „obecne i przyszłe platformy”. Tym samym część zeszłorocznych plotek znalazło swoje potwierdzenie.

Biorąc pod uwagę liczne problemy i brak prezentacji, Dead Island 2 trafi na rynek najwcześniej w przyszłym roku, więc skupienie się na dwóch generacjach wydaje się sensowne. THQ Nordic już kilkukrotnie wspominało, że gra wciąż powstaje, jednak spore grono graczy, którzy docenili pierwowzór, oczekuje konkretnych ruchów i oficjalnej zapowiedzi nowej wersji gry. Możliwe, że takowej w końcu się doczekamy.

Dead Island 2 zostało pierwotnie zapowiedziane w 2014 roku.

Więcej o Dead Island 2 przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/dead-island-2-might-be-a-cross-gen-game-as-per-new-job-listing

Tagi: Dambuster Studio dead island 2 Deep Silver Sumo Digital