Dead Island 2 trafiło do nowego developera. Wybór jest jednak mocno dyskusyjny

Gry
1278V
Dead Island 2 trafiło do nowego developera. Wybór jest jednak mocno dyskusyjny
Tytus Stobiński | 14.08.2019, 12:50

Coraz więcej wątpliwości rodzi się w związku z jakością ponoć dalej powstającego Dead Island 2. O ile gra faktycznie ostatecznie ukaże się na rynku, to czy okaże się jakkolwiek warta naszej uwagi?

Pięć lat - tyle właśnie mija od czasu ogłoszenia prac nad Dead Island 2, sequelem przyzwoitej jakości gry wrocławskiego Techlandu. Odkąd prawa do tytułu przejęło THQ Nordic, to ciężko nam tak naprawdę określić czym w zasadzie kolejna gra spod szyldu Dead Island ma być. Choć do tej pory wydawca cały czas skrupulatnie utrzymywał, że gra nadal powstaje i ma się dobrze.  

Teraz jednak dowiedzieliśmy się, że prace nad tytułem przejęło Dambuster Studio, twórcy Homefront: The Revolution.  Produkcji która w opinii wielu graczy pozostaje jedną ze słabszych gier, z jaką kiedykolwiek mieli styczność. Wystarczy zresztą spojrzeć na średnią ocen z portalu Metacritic, która w wersji na PlayStation 4 wynosi 48%, a na Xboksa One o jedno oczko wyżej - 49%.

To zresztą nie pierwsze zawirowanie związane z Dead Island 2, ponieważ produkcją pierwotnie zajmował się developer Yager, by utracić prawa na rzecz Sumo Digital w 2016 roku. Od tamtej pory gra spotykała się z większymi i mniejszymi problemami. Dla porównania - tym czasie Techland zdążył tchnąć życie w Dying Light, osiągnąć z nią sukces i zająć się produkcją bardzo ambitnego sequela. 

Pytanie więc nie powinno brzmieć "kiedy", a "czy" w ogóle gra ukaże się na rynku. Jak wcześniej zapowiedziano, Dead Island 2 miało otrzymać ekskluzywne dodatki dla PlayStation 4. W przyszłym roku dostaniemy jednak , które choć zmienia nieco pierwotne zamysły części pierwszej, to wciąż pozostaje grą o zombie. A w 2020 roku na rynku wyląduje nowa generacja konsol. Nie sądzę też, by prace nad opisywanym tu projektem były wystarczająco zaawansowane, by wypuszczenie go na PlayStation 4 oraz Xboksa One rzeczywiście miało większy sens. Czas jednak pokaże.

Warto także przeczytać:

 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dead Island 2.

Źródło: https://gamingbolt.com/dead-island-2-development-shifts-to-dambuster-studios

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper