Iza Łęcka Iza Łęcka 15.11.2019 09:24
Dead Island 2 art z gry
512V

Dead Island 2 wciąż powstaje. Gra musi spełnić wszelkie oczekiwania

Dead Island 2 nie zostało anulowane. Gra przepełniona zombie wciąż powstaje, a dodatkowy czas na rozwój sprawi, że gracze nie odczują problemów z przenoszeniem projektu do innego studia. Twórcy „naprawią sytuację”.

Pierwsze Dead Island zostało dobrze przyjęte przez branżę, ale Techland nie planował dłużej rozwijać marki. Polacy zajęli się stworzeniem Dying Light, które zyskało sławę i uznanie na całym świecie, a Deep Silver rozpoczęło poszukiwania zespołu do przygotowania kontynuacji.

Po zapowiedzi w 2014 roku, gra przeszła bardzo długą i żmudną drogę, a końca podróży nadal nie widać. Nad Dead Island 2 pracuje już trzecie studio, ale Dambuster Studios może faktycznie doprowadzić projekt do końca.

W sprawie produkcji wypowiedział się Klemens Kundratitz, dyrektor generalny Koch Media, który potwierdził, że Dead Island 2 wciąż powstaje. CEO nie martwi się zmianami zespołu, ponieważ jego zdaniem – dodatkowy czas pomoże w „naprawieniu sytuacji”.

Brytyjczycy odpowiedzialni za Homefront: The Revolution powinni już pracować nad projektem dla nowej generacji i tym samym mogą się potwierdzić gorące plotki dotyczące Dead Island 2. Zdaniem informatorów, tytuł ma trafić na rynek w okolicy premiery PlayStation 5 i Xbox Scarlett.

Więcej o Dead Island 2 przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/dead-island-2-still-in-development-says-ceo-game-has-to-be-done-right

Tagi: Dead Island 2 Deep Silver Sumo Digital