Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.03.2020 14:38
Xbox Series X
2134V

Xbox Series X z ulepszonym padem. Microsoft prezentuje kontroler

Microsoft postanowił dzisiaj przedstawić także nowy kontroler. Otrzymaliśmy szczegółowe zdjęcia oraz konkretne szczegóły dotyczące pada i wykorzystanych dla niego technologii. Poznajcie konkretne informacje.

Microsoft nie zdecydował się na radykalną zmianę wyglądu kontrolera do Xboksa Series X. Urządzenie jest w zasadzie ulepszoną wersją znanego pada – choć trzeba pamiętać, że wszystkie akcesoria z Xboksa One działają na nowej generacji.

Xbox Series X z ulepszonym padem

Nowy pad otrzymał bardziej zaokrąglane bumpery, nieznacznie mniejsze i zaokrąglone części wokół triggerów oraz lepiej wyrzeźbione gripy, by nawet gracze z mniejszymi dłońmi mogli dobrze cieszyć się rozgrywką – nie wpłynie to na doświadczenie fanów z większymi łapami. Firma zastosowała nowy d-pad w celu zwiększenia wydajności i dostępności – teraz nowy „krzyżak” ma pasować do wszystkich gier i zapewnić lepszą zabawę.

Kontroler z Xboksa Series X będzie także działał z PC i urządzeniami mobilnymi, a między innymi Bluetooth Low Energy (BTLE) pozwoli na łatwiejsze połączenie z różnymi urządzeniami. Pad korzysta także z portu USB-C i podłączymy do niego akcesoria z poprzedniej generacji – przykładowo słuchawki lub chatpad.

Dużą nowością będzie oczywiście przycisk udostępniania, dzięki któremu łatwiej teraz wykonamy screeny lub materiał wideo. W projekcie pojawia się jeszcze kilka małych dodatków – takie jak wypustki na triggerach i bumperach. Wszystko zobaczycie na zdjęciach.

Xbox Series X pad 01

Xbox Series X pad 04

Xbox Series X pad 05

Xbox Series X pad 01

Xbox Series X pad 02

Sprawdźcie również:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/03/16/xbox-series-x-controller/

Tagi: xbox series x Xbox Series X kontroler Xbox Series X pad