Iza Łęcka Iza Łęcka 07.04.2020 07:00
Xbox Series X wygląd konsoli
2844V

Xbox Series X i nowe gry Microsoftu wyłącznie na cyfrowych wydarzeniach. Korporacja zmienia plany

Microsoft wydał oświadczenie dotyczące planów na najbliższe miesiące. Kolejne nowości będą prezentowane wyłącznie na cyfrowych wydarzeniach. Jeśli sytuacja na świecie nie ulegnie poprawie, Xbox Series X i next-genowe gry będą prezentowane wyłącznie na sieciowych imprezach.

Microsoft ma długą tradycję organizacji wydarzeń dla społeczności, podczas których gracze mogli poznać nowości szykowane przez amerykańską korporację, a nawet sprawdzić najnowsze sprzęty. Starsi czytelnicy PPE na pewno pamiętają Xbox Fun Day, które były organizowane w Polsce.

Pandemia COVID-19 modyfikuje plany największych firm, a Microsoft już teraz podejmuje stosowane działania – pragnąc zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz fanom do lipca 2021 roku wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne imprezy zostały określone jako „digital-first”. Nawet przyszłoroczny szczyt MVP & RD, który odbędzie się dopiero w dniach od 28 marca do 2 kwietnia ma zostać zorganizowany jako cyfrowe wydarzenie.

Microsoft będzie „nadal oceniać sytuację”, ale jeśli nic się nie zmieni, to Xboksa Series X i gry zmierzające na platformę zobaczymy wyłącznie przez transmisje live-stream. Z perspektywy naszego kraju jest to smutna wiadomość, ponieważ wielu z graczy na pewno miało nadzieję, że polska premiera Xboksa Series X zostałaby zainaugurowana przez Xbox Polska uroczystą imprezą. Na pewno na udział w takowej nie brakowałoby chętnych, którzy jeszcze przed zakupem chcieliby "na własnej skórze" sprawdzić możliwości next-gena Microsoftu.

Sprawdźcie także:

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-to-make-most-of-their-events-digital-first-until-july-2021

Tagi: covid-19 koronawirus microsoft Xbox xbox one xbox series x