Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2020 00:02
Xbox Series X logo
2923V

Xbox Series X z prezentacją technologii. Microsoft nie zapomina o next-genie

Na Inside Xbox odbyła się interesująca prezentacja next-gena Microsoftu. Korporacja z Redmond postanowiła podsumować wcześniej ujawnione szczegóły i całość została ubrana w nowy materiał wideo. Poznajcie konkrety o Xboksie Series X.

Microsoft zapowiadając Inside Xbox potwierdził, że tym razem nie możemy liczyć na szereg nowych informacji o Xboksie Series X. Firma wykorzystała cyfrowe wydarzenie, by podsumować technologię wykorzystane w konsoli nowej generacji.

Jason Ronald pojawił się na Inside Xbox, by opowiedzieć między innymi o ray tracingu, dynamicznym przełączeniu pomiędzy grami lub specjalnych dyskach rozszerzających pamięć masową urządzenia. Microsoft potwierdził również ważną wiadomość – gracze bez najmniejszego problemu wykorzystają posiadane zewnętrzne dyski z wcześniej zapisanymi grami z Xboksa One. Sprzęt przepniemy z konsoli do konsoli i otrzymamy możliwość ogrywania tytułów z poprzedniej generacji na nowym sprzęcie. Sytuacja będzie wyglądać odrobinę inaczej w przypadku tytułów stworzonych z myślą o nowej generacji (natywne dla Xboksa Series X) – w tej sytuacji zostaniemy zmuszeni do przeniesienia danych na wbudowany SSD lub zewnętrzną kartę.

Jest to przyjemne podsumowanie wcześniej ujawnionych informacji – to przysłowiowa „piguła”, ale z tego miejsca zapraszam naszych czytelników do wcześniejszych tekstów, gdzie miałem okazję przedstawić informacje dotyczące Xboksa Series X:

Sprawdźcie także:

Źródło: Inside Xbox

Tagi: inside xbox Microsoft xbox xbox series x