Iza Łęcka Iza Łęcka 09.04.2020 07:00
FIFA 20 Ronaldinho FIFA Ultimate Team
1700V

Z FIFA 20 może zniknąć Ronaldinho. EA Sports ma rozważać usunięcie zawodnika z gry

W FIFA 20 nie brakuje wielkich legend, które swoją postawą powinny promować pozytywne zachowania. Ronaldinho wpadł ostatnio w spore problemy, przez które EA Sports może rozważać usunięcie piłkarza z gry. Decyzja może wpłynąć na cały rynek FIFA Ultimate Team.

W FIFA 20 znajduje się wielu utalentowanych piłkarzy, którzy zakończyli już swoje kariery, jednak ich historie na tyle mocno wpisały się w branżę piłki nożnej, że wielu sympatyków ciągle o nich pamięta i kibicuje ich dalszym poczynaniom. Jednocześnie sportowcy niejednokrotnie promują pozytywne wzorce, zachęcają do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia młode pokolenie. Wśród ikon FIFA Ultimate Team znajduje się Ronaldinho, który przeżywa ostatnio trudny okres. Kłopoty mogą odcisnąć się na obecności piłkarza w grze EA Sports.

Ronaldinho może zostać usunięty z FIFA 20

Były piłkarz Barcelony 4 marca przyleciał do Asuncion, gdzie już na lotnisku został zatrzymany przez paragwajską policję. Przyczyną interwencji miało być okazanie fałszywego paszportu przez Ronaldinho i jego brata. Prokuratura chciała ukarać Brazylijczyków grzywną przeznaczoną na cele charytatywne, ale na to zgody nie wyraził sąd, więc były piłkarz trafił do więzienia. Dopiero wczoraj Ronaldinho wpłacił kaucję w wysokości 1,6 mln dolarów i mógł przenieść się z bratem do hotelu. Obecnie czeka ich proces, który jednak rozpocznie się najwcześniej w połowie miesiąca. Ronaldinho chciał promować w Paragwaju swoją książkę i brać udział w akcjach charytatywnych.

Jak podaje ESPN Brazylia opisane powyżej wydarzenie może być realnym powodem, przez który EA Sports rozważa usunięcie Ronaldinho z FIFA 20. Decyzja nie będzie należała do najłatwiejszych, ponieważ piłkarz posiada w FIFA Ultimate Team aż cztery karty Ikon, a gracze z całego świata próbują zdobyć zawodnika do swoich składów. Brazylijczyk jest pożądanym piłkarzem FUT-a za sprawą niezwykle dobrych statystyk, dzięki którym może stać się czołowym zawodnikiem zbudowanego składu.

Przypomnijmy, że EA Sports już wcześniej udowodniło, że wizerunek marki FIFA jest nadrzędną kwestią. Jakiś czas temu podjęto decyzję o usunięciu Marco Van Bastena z FIFA 20.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Electronic Arts i serią FIFA:

Źródło: https://www.dexerto.com/fifa/ea-sports-consider-removing-ronaldinho-from-fifa-20-ultimate-team-1350906

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20