Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2019 15:05
marco van basten fifa 20
2175V

FIFA 20 bez Marco van Bastena. Piłkarz został usunięty za użycie nazistowskiego pozdrowienia

W FIFA 20 nie znajdziecie już Marco van Bastena. Piłkarz został usunięty przez Electronic Arts za zachowanie podczas programu stacji Fox Sports. Holender przeprosił, jednak machina ruszyła i EA Sports nie zamierza promować emerytowanego zawodnika.

Marco van Basten swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. Holender podczas swojej kariery reprezentował Ajax, oraz AC Milan, a teraz jest jednym z ekspertów stacji Fox Sports. Wśród jego indywidualnych osiągnięć można wyróżnić trzy Złote Piłki, a z reprezentacją Holandii sięgnął po mistrzostwo Europy oraz brązowy medal na Euro 1992.

Teraz jednak Holender będzie kojarzony wyłącznie z sytuacją z Fox Sports – na antenie stacji Marco van Basten rzucił „sieg heil” i z miejsca został zawieszony na tydzień przez FOX, a jego wypłata trafiła na rzecz Holenderskiego Instytutu Dokumentacji Wojny.

Electronic Arts również nie zamierza tolerować takiego zachowania i Marco van Basten został usunięty z FIFA 20 – podczas logowania się do gry możecie natrafić na komunikat:

„Jesteśmy świadomi ostatniego komentarza Marco van Bastena. Oczekujemy, że nasze zaangażowanie na rzecz równości i różnorodności zostanie utrzymane w całej naszej grze. W związku z tym zawieszamy dostępność karty Marco van Basten ICON w pakietach, SBC i FUT Draft do odwołania.”

Jak wiadomo Marco van Basten był jedną z Ikon FIFA Ultimate Team, więc teraz gracze nie będą mogli budować swoich składów z pomocą Holendra.

Piłkarz oczywiście przeprosił za swoje zachowanie, jednak trudno w tym miejscu znaleźć sensowną argumentację tego wybryku. Sytuacja jest nieprzyjemna z jeszcze jednego powodu – słowa Marco van Bastena padły w momencie, gdy holenderska liga nawołuje do walki z rasizmem, a ostatnie spotkania rozpoczęły się od minuty ciszy.

Więcej o serii FIFA przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.fifaultimateteam.it/en/fifa-20-marco-van-basten-has-been-removed-from-the-official-fut-roster/

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20