FIFA 20

FIFA 20

6,0
66 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.5
PC 6.0
PS4 5.8
XONE 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
27.09.2019
Europa:
27.09.2019
Polska:
27.09.2019
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
27.09.2019
Europa:
27.09.2019
Polska:
27.09.2019

Poradnik FIFA 20

FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team
NS PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

FIFA 20 – recenzja gry. EA Sports wychodzi na ulicę
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.5
FIFA 20 – recenzja gry. EA Sports wychodzi na ulicę
NS PC PS4 XONE

FIFA 20 - opis gry

FIFA 20 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez firmę Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch (jako Legacy Edition).

Volta

Dalsza część tekstu pod wideo

Najważniejszą nowością w FIFA 20 jest tryb Volta, który zastąpił obecny w trzech poprzednich edycjach tryb fabularny. Traktuje on o ulicznej piłce. Rywalizacja odbywa się na ulicach i halach, co jasne, wyglądać ma zupełnie inaczej niż na pełnowymiarowych boiskach. Po pierwsze, większe znaczenie mają mieć sztuczki techniczne; będzie też można np. korzystać ze ścian. Po drugie, dostępnych jest kilka wariantów rozgrywki: 3 na 3 bez bramkarzy, 3 na 3 z bramkarzami, 4 na 4 czy 5 na 5 z zasadami obowiązującymi w futsalu lub bez nich.

W Volcie znajdziemy dwa tryby. Pierwszy to Kick-Off Volta, w którym będziemy mogli grać prawdziwymi drużynami ‘okrojonymi’ do kilku piłkarzy. W przypadku takiego trzyosobowego Realu Madryt będzie to np. Gareth Bale, Luka Modric i Sergio Ramos. 

Ważniejszy jest jednak drugi tryb, czyli World, w którym tworzymy własnego zawodnika lub zawodniczkę. Kreując jego/jej wizerunek mamy szerokie pole manewru w kwestii personalizacji. Dostępne są rozmaite fryzury, tatuaże, ciuchy, obuwie itd. Wraz z postępami (gromadzenie waluty, zaliczanie wyzwań) możemy ich odblokować więcej. 

Zanim przystąpimy do rywalizacji z innymi, musimy jeszcze wybrać nasz domowy obiekt, gdzie będziemy rozgrywać mecze. Aspekt ten ma istotne znaczenie. Na własnym stadionie ustalamy bowiem zasady, do których będzie się musiał dostosować 'przyjezdny' rywal. W drugą stronę działa to podobnie - na wyjeździe to my gramy według zasad gospodarza. Istotne znaczenie ma więc dobranie zawodników, których umiejętności dopasujemy do panujących warunków. 

Rozgrywka

Rozgrywka doczekała się -- jak co roku -- szeregu usprawnień.

Jednym z tego przykładów jest gra w obronie. Ważniejsze jest tym razem przejmowanie bezpośredniej kontroli nad obrońcami, a nie liczenie na to, że z nadciągającymi atakiem rywala poradzą sobie zawodnicy sterowani przez sztuczną inteligencję. W przypadku zawodników kierowanych przez AI istnieje większe prawdopodobieństwo, że wykonają oni nieczyste zagranie.

Jeśli chodzi natomiast o ofensywę, mniej frustrujące są sytuacje jeden na jednego. Łatwiej trafić w światło bramki, zaś bramkarze rzadziej wykazują się nadludzkim refleksem. Z drugiej strony trudniejsze jest wykonywanie celnych strzałów z woleja, wygrywanie pojedynków główkowych czy posyłanie dokładnych dośrodkowań. 

Większy realizm odcisnął też swoje piętno na podaniach. Zasada jest prosta: im trudniejsza sytuacja, tym trudniej będzie wykonać celne podanie do kolegi (lub koleżanki, bo w grze nie zabraknie piłki kobiecej) z zespołu. 

Tryb kariery 

Po licznych uwagach graczy zespół Electronic Arts postanowił zrewolucjonizować tryb kariery w grze FIFA 20. Po raz pierwszy w serii FIFA, możemy stworzyć menedżera o dowolnym wyglądzie. Możemy zmienić posturę, odcień skóry, ubiór i fryzurę menedżera, a nawet stworzyć postać kobiecą.

Kolejnym usprawnieniem jest dodanie interaktywnych konferencji prasowych. Konferencje będą dostępne przed, i po meczach. Dostępne będą również rozmowy z zawodnikami. Jako menadżer będziemy musieli poradzić sobie z różnorodnymi prośbami oraz wątpliwościami zawodników. Każda nasza odpowiedź ma wpływ na morale drużyny i poszczególnych zawodników.

Dodano również usprawnienia wizualne. W grze FIFA 20 usprawniono kafel aktualności, w którym będą wyświetlać się najważniejsze kadry z rozegranych meczów. Przed rozpoczęciem meczu jak i w menu, zauważymy ligowe motywy interfejsu. Zespół Electronic Arts przygotował pięć ligowych motywów : Premier League, Bundesliga, Ligue 1, LaLiga Santander i MLS.

Kolejnym udoskonaleniem trybu kariery w FIFA 20 jest dynamiczny potencjał piłkarzy. Potencjał zawodnika będzie zależał od jego gry w poprzednim sezonie. Zawodnik grał dobrze i strzelał wiele bramek - jego potencjał w przyszłym sezonie będzie większy. Jeżeli piłkarz grał słabo albo nie grał - jego potencjał będzie gorszy w przyszłym sezonie.

 

Wideo - FIFA 20

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper