Iza Łęcka Iza Łęcka 25.02.2020 07:02
FIFA 20 Kurt0411
16477V

Gracz FIFA 20 z zakazem gry we wszystkie tytuły Electronic Arts. Usunięto krytykującego użytkownika

Trwa wojna pomiędzy Kurtem „Kurt0411” Fenechem a Electronic Arts. Już w listopadzie gracz FIFA 20 otrzymał bana na grę w tytuł EA Sports, a obecnie zakaz został zwiększony. Wydawca chce umiejętnie zapewnić, żeby Kurt nie grał w żaden tytuł wydawany przez EA.

Walka pomiędzy Electronic Arts a jednym z zawodników FIFA 20 trwa od listopada. Wtedy to streamer i zawodnik profesjonalnych turniejów otrzymał zakaz brania udziału w oficjalnych turniejach przygotowywanych przez EA Sports. Trudna relacja pomiędzy wydawcą oraz graczem ulega jeszcze mocniejszemu zaognieniu - Kurt0411 otrzymał „zakaz grania w gry i dostęp do usług” Electronic Art. Ban ma na celu uniemożliwić rozgrywkę w nadchodzące tytuły, chociażby FIFA 21 czy FIFA 22.

Na początku Kurt Fenech został wyrzucony z turniejów, gdyż zgodnie z oficjalną informacją „groził pracownikom i innym graczom”. Sam zainteresowany jest znany z niezwykle krytycznego podejścia do produkcji Electronic Arts. Zawodnik zarzucał wydawcy „tyranię”, a jego zdaniem EA „zabiło grę i e-sport” za sprawą FIFA 20.

Teraz Kurt0411 otrzymał kolejnego bana, z którym całkowicie się nie zgadza:

„Koniec końców, nigdy nie powiedziałem niczego, czego nie powinienem. To jest po prostu głębsze niż ktokolwiek myśli. Nie chcieli, żebym brał udział w zawodach, bo bali się, że je wygram, teraz jestem drugim co do wielkości streamerem w ich grze i boją się, że wyprzedzę ich złotego chłopca..."

Electronic Arts podkreśla w oficjalnym oświadczeniu, że gracz „nadal zamieszcza w mediach społecznościowych obraźliwe i zawierające groźby wiadomości oraz filmy o pracownikach EA i profesjonalnych graczach, a także zachęca innych do tego samego”. Growy gigant podkreśla, że choć jest otwarty na opinie i konstruktywną krytykę, to ze strony Kurta0411 spotkali się z bezpośrednim atakiem pracowników EA, na co w żadnym wypadku nie ma zgody.

Kurt0411 wspomniał wczoraj, że otrzymał nie tylko zakaz gry w FIFA 20 oraz inne tytuły Electronic Arts, ale wydawca próbował zbanować jego konta na Twitchu oraz YouTube, a nawet zamknięto jego konto FUT Founder. Gracz całkowicie nie zgadza się z podjętymi decyzjami, mówiąc o krytyce wydawcy i prosi o przykłady bezpośrednich ataków na pracowników.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Electronic Arts i serią FIFA:

Źródło: https://www.polygon.com/2020/2/24/21151707/kurt0411-fifa-ban-electronic-arts-fenech

Tagi: EA Sports Electronic Arts fifa 20