Iza Łęcka Iza Łęcka 07.03.2020 00:40
fifa 20
10072V

FIFA 20 pod naporem krytyki. Nie zaliczono strzelonego gola na profesjonalnym turnieju

Electronic Arts ma coraz większe problemy z najnowszą częścią Fify. Gra boryka się ze sporymi problemami, jednak jeszcze nie byliśmy świadkami takiego precedensu – podczas profesjonalnego turnieju w FIFA 20 nie zaliczono poprawnie strzelonego gola. Zawodnik odpadł z rywalizacji przez błąd systemu.

Twórcy serii FIFA mierzą się z coraz większą krytyką. Produkcja jest wyśmiewana przez graczy oraz krytykowana przez zawodowców – do grona tych drugich dołączył Giuseppe Guastella, który podczas północnoamerykańskich kwalifikacji do FIFA Ultimate Team Champions Cup odpadł po niecodziennej sytuacji.

FIFA 20 nie zalicza poprawnie strzelonego gola

Profesjonalny zawodnik LA Galaxy podczas turnieju nie zakończył meczu w regulaminowym czasie gry i musiał stanąć do zmagań w rzutach karnych. Niespodziewanie po strzeleniu decydującego o losach rywalizacji gola, cieszyć zaczął się bramkarz – system nie zaliczył jedenastki, choć piłka została umieszczona w siatce.

Giuseppe Guastella w oświadczeniu zaznaczył, że gdyby taki bug wydarzył się innemu zawodowcowi z najwyższej półki, organizatorzy turnieju podjęliby decyzję o powtórce rywalizacji – w tym przypadku gracz niestety odpadł z zawodów.

Wyżej wspomniana sytuacja nie powinna mieć miejsca, gdyż nie możemy zapomnieć o najważniejszym – FIFA 20 nie jest już zwykłym tytułem. EA Sports stworzyło e-sportową produkcję, gracze miesiącami trenują do wydarzeń, mają cele do wypełnienia przed swoimi sponsorami czy organizatorami, a zamiast zdrowej rywalizacji – błędy wypaczają wyniki.

Gracze są oburzeni sytuacją i nawołują do naprawy gry. Wielu wyśmiewa także tytuł EA, który nie radzi sobie już z podstawowymi mechanikami. Jedno jednak jest pewne - chociaż coraz bliżej do najnowszej odsłony gry, twórcy będą musieli ostro wziąć się do pracy i poprawić usterki. Wszelkie trudności z FIFA 20 mogą odbić się na odbiorze nadchodzącej części.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z Electronic Arts i serią FIFA:

Źródło: https://kotaku.com/fifa-pro-loses-after-game-disallows-goal-that-clearly-w-1842073269

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20