Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2020 07:00
The Last of Us 2 Ellie prośby graczy
3195V

Opóźnienie The Last of Us 2 załamało graczy. Fani błagają o cyfrową dystrybucję hitu Naughty Dog

The Last of Us 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku, dlatego też część graczy nie potrafi nadal pogodzić się z brakiem konkretnej daty debiutu. Do Sony kierowane są prośby o inną formę dostarczenia przygody Ellie i Joela.

Udostępniona w zeszłym tygodniu fatalna wiadomość o kolejnym opóźnieniu premiery The Last of Us: Part II była zaskoczeniem dla wielu graczy. Sony wspólnie z Naughty Dog podjęli trudną decyzję – za sprawą pandemii koronawirusa utrudnione zostało dostarczenie wszystkim graczom kopii gry na czas, co zakłóciło plany dotyczące majowego debiutu.

O ile decyzja zdaje się być zrozumiała, a wielu sympatyków emocjonującej historii Ellie i Joela już przyjęło do wiadomości zmiany, część fanów nadal nie potrafi pogodzić się z tak druzgocącą wiadomością. Wraz z upływem czasu na mediach społecznościowych kierowanych jest coraz więcej próśb o cyfrową dystrybucję gry – gracze podkreślają, że cyfrowa premiera nie musi odbyć się w maju, jednak mimo wszystko pragnęliby już poznać kolejną odsłonę tej kultowej już serii. Pojawia się również coraz więcej pomysłów dotyczących możliwych „korzystnych” rozwiązań, jak chociażby późniejsze dostarczenie fizycznych kopii gry, która wcześniej zostanie udostępniona do ściągnięcia z PlayStation Store.

Do kwestii cyfrowej premiery The Last of Us 2 odniósł się sam Neil Druckmann, który ostatecznie nie zakwestionował tego rozwiązania. Twórca jednak podkreślił, że ta forma dystrybucji gry niosłaby za sobą wiele problemów – chociażby w związku z przeciążeniami Sieci. I choć słowa reżysera mogłyby być odebrane przez wielu jako światełko w tunelu, Sony już kilka dni temu usunęło The Last of Us 2 z PSN, a graczom zostaną zwrócone pieniądze za preordery. Jak na razie więc pozostaje nam oczekiwać na wskazanie konkretnej daty premiery.

Przeczytajcie także:

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2020/04/07/the-last-of-us-part-ii-fans-begging-for-digital-early-release/#3

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II