Iza Łęcka Iza Łęcka 06.04.2020 12:46
The Last of Us 2  Joel
1719V

Demo The Last of Us 2 nie jest najlepszym rozwiązaniem. Naughty Dog ma inne plany

The Last of Us 2 nadal nie posiada daty premiery, a kolejne opóźnienie gry sprawiło, że deweloperzy mają więcej czasu na ostateczne poprawki. Mimo to nie możemy liczyć na samodzielne sprawdzenie fragmentu gameplayu, który przedstawiał przygodę Ellie i był udostępniony dziennikarzom.

Prace nad The Last of Us: Part II powoli dobiegają końca. Ze względu na wymuszenie zmian w planach wydawniczych Sony, Naughty Dog otrzymało trochę cennego czasu na dokończenie produkcji. Pomimo rozwijającej się pandemii, japońska korporacja pragnie dostarczyć grę w tym samym terminie wszystkim graczom, dlatego podjęto trudną decyzję o kolejnym przesunięciu premiery.

Tuż po ogłoszeniu Sony, pojawiła się interesująca koncepcja – może Naughty Dog udostępni fragment The Last of Us 2 prezentowany w ostatnim czasie prasie? Demo mogłoby zostać przyjęte z ogromnym entuzjazmem przez wszystkich graczy, którzy nie mogą się już doczekać debiutu kolejnej przygody Ellie.

Do sprawy odniósł się sam Neil Druckmann, wskazując, że pozytywny wynik tej prośby jest mało prawdopodobny, a wręcz niemożliwy. Fragment przedstawiony prasie jest już przestarzały i nie pokazuje najnowszych elementów gry, które uzyskały kilka poprawek. Stworzenie nowego wycinku rozgrywki na potrzeby wersji demonstracyjnej pochłonęłoby „ogromną ilość pracy”, którą zespół woli przeznaczyć na dokończenie gry.

Nie możemy też zapomnieć o trybie sieciowym – według pierwotnych planów w maju mieliśmy zagrać wyłącznie w kampanię, jednak wraz z upływem czasu plany deweloperów miały iść o krok dalej i gracze mogli oczekiwać informacji dotyczących zapewnienia multiplayera. Najpewniej więc, po zakończeniu prac nad kampanią, główny zespół zajmie obowiązkami związanymi z tym trybem.

Sprawdźcie także:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-last-of-us-part-2-wont-be-getting-a-demo-to-make-up-for-its-recent-delay

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II