Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.04.2020 08:30
The Last of Us 2 opóźnienie
2108V

The Last of Us 2. Neil Druckmann w pełni rozumie zawód wyczekujących fanów

Szef Naughty Dog opowiedział nieco o tym, jak sytuacja z przesunięciem gry wygląda od kuchni oraz jakie nastroje panują wśród członków załogi. 

The Last of Us: Part II to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier bieżącego roku. Kontynuacja przygód Ellie oraz Joela ma być globalnym hitem i pod każdym względem przewyższyć poprzedniczkę. Fani cały czas odliczają dni do daty premier.

I stale zmuszeni są to odkładać. Zaledwie kilka dni temu Naughty Dog poinformowało, iż premiera zostaje ponownie przesunięta- tym razem spowodowane jest to koronawirusem i brakiem pewności, jak będzie wyglądało rozesłanie fizycznych wersji gry. Jak sami bowiem twierdzą- nie chcą, aby ci, którzy mogą tytuł pobrać, byli uprzywilejowani. 

Na PlayStation Blogcast swoją opinią w całej sprawie postanowił podzielić się Nick Druckmann. Dowiedzieliśmy się, że jest lekko "zdewastowany" z powodu przesunięcia, szczególnie że całość była już kompletna, a firma musiała tylko zadbać o ostatnie szlify. Przekazał, że studio jest tak samo rozczarowane, jak fani i spróbuje wydać grę jak najprędzej. 

Choć początkowo pracownicy mieli przykazane, by pracować z domów, to ostatecznie zdecydowano, by dać im trochę wolnego, aby mogli skupić się na sobie samych. Zaraz przed zakończeniem CEO dodał ze smutkiem, że doskonale rozumie rozczarowanie, które fani obecnie czują. Wszystko podsumował słowami: "Płyniemy na tej samej łodzi"

Wygląda na to, że studio jest równie zirytowane całą sytuacją. Byli blisko premiery gry, a teraz, po kilku zmianach daty, muszą zrobić to ponownie- tym razem nie z ich winy. Warto wspomnieć, że nowa data nie jest jeszcze znana i najprawdopodobniej poznamy ją, gdy pandemia się uspokoi. 

Więcej głośnych informacji z ostatnich dni:

 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/04/04/druckmann-on-digital-last-of-us-2-release/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II