Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2020 15:14
Xbox Series X
7458V

Xbox Series X będzie wybitnie potężny! Microsoft podał liczbę teraflopów i konkrety nowej generacji

Microsoft nie czeka na konkurencję. Phil Spencer właśnie przedstawił konkretne szczegóły dotyczące Xboksa Series X. Gracze mogą liczyć na wyjątkowo potężny sprzęt, który zapewni fantastyczną rozgrywkę.

Wszyscy czekają na prezentację PS5? Microsoft nie zamierza patrzeć na konkurencję. Phil Spencer właśnie potwierdził czego możemy oczekiwać od Xbox Series X. Będzie to bardzo potężny sprzęt, który zapewni pełną Wsteczną Kompatybilność.

Xbox Series X z niezrównaną mocą?!

Phil Spencer ponownie zaskoczył graczy. Szef marki Xbox już teraz ujawnił konkretny dotyczące swojego next-gena – gracze mogą liczyć na bardzo mocną platformę, która będzie dopracowana pod każdym względem.

„W porównaniu z poprzednią generacją, Xbox Series X reprezentuje doskonałą równowagę pomiędzy mocą i szybkością w projekcie konsoli, rozwijając się na wszystkich frontach technologicznych, dostarczając niesamowite, dynamiczne, żywe światy i minimalizując wszelkie aspekty, które mogą pozbawić Cię tego doświadczenia. Naszym zadaniem w zespole Xbox jest zapewnienie deweloperom narzędzi, których potrzebują, aby realizować swoje ambicje i korzystać z mocy konsoli z efektywnością, a kilka z nich opisujemy dziś szczegółowo.”

Xbox Series X skorzysta z niestandardowego procesora następnej generacji od AMD – jest to nowa architektura Zen 2 i RDNA 2. Urządzenie zapewni dwukrotnie większą wydajność GPU od Xboksa One X – gracze i deweloperzy mogą liczyć na 12 teraflopów mocy obliczeniowej! Spencer podkreślił, że Xbox Series X pod względem mocy zapewni prawdziwą nową generację – gracze poczują skok wydajności i doświadczą nowej jakości.

Xbox Series X skorzysta także z Variable Rate Shading (VRS) – jest to opatentowana forma VRS, która pozwoli deweloperom na bardziej wydajne wykorzystywanie pełnej mocy Xbox Series X. Twórcy otrzymają możliwość przydzielania priorytetów poszczególnym efektom na postaciach w grze lub ważnych obiektach. Technika ta zapewni bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę i wyższą rozdzielczość – bez wpływu na końcową oprawę.

Xbox Series X to także pełne wsparcie raytracingu (DirectX), który zostanie zagwarantowany przez sprzęt. Gracze mogą liczyć na bardziej dynamiczne i realistyczne środowisko – pierwszy raz na konsolach otrzymamy „prawdziwe oświetlenie, dokładne odbicia i realistyczną akustykę w czasie rzeczywistym podczas poznawania świata gry”.

Xbox Series X 12 teraflopów 1

Na Xbox Series X gramy bez czekania

Microsoft zdaje sobie także sprawę, że gracze chcą natychmiastowego dostępu do rozgrywki, więc z tego powodu firma zapewniła szereg ulepszeń, dzięki którym każdy zainteresowany otrzyma rozgrywkę od razu.

To już wiedzieliśmy wcześniej, ale Microsoft podkreśla, że Xbox Series X otrzyma dysk SSD nowej generacji, który ulepszy prawie każdy aspekt rozgrywki: „światy gier są większe, bardziej dynamiczne i ładują się w mgnieniu oka, a szybka podróż jest właśnie taka – szybka”.

Inżynierowie z Redmond zadbają także o „Quick Resume”, który pozwoli graczom na natychmiastowe wznowienie rozgrywki – bez ekranów wczytywania. Opcja będzie działać z wieloma grami. Podobną funkcję widzimy teraz, ale działa z jednym tytułem.

Interesująco zapowiada się także Dynamic Latency Input (DLI) – jest to opatentowany, szerokopasmowy protokół, który ma w pełni zminimalizować opóźnienia pomiędzy graczem i konsolą. Firma chce mieć pewność, że każda nasza akcja zostanie idealnie odczytana przez konsolę.

Xbox Series X to także wsparcie HDMI 2.1 – firma współpracuje ze specjalistami oraz producentami telewizorów, by next-genowy Xbox otrzymał takie funkcje jak Auto Low Latency Mode (ALLM) i Variable Refresh Rate (VRR). Ta pierwsza opcja automatycznie ustawi TV pod konsolę zapewniając najniższe opóźnienia, a VRR synchronizuje częstotliwość odświeżania wyświetlacza z częstotliwością odświeżania gry, zachowując jak najlepszą płynność obrazu.

Spencer zaznaczył także, że Xbox Series X otrzyma wsparcie 120 klatek na sekundę.

Xbox Series X 12 teraflopów 1

Xbox Series X zapewnia pełne wsparcie Wstecznej Kompatybilności

Xbox Series X to konsola dla czterech generacji gier wydanych na sprzęt Microsoftu. Gracze otrzymają możliwość grania wszystkie istniejące tytuły z Xboksa One oraz produkcje ze Wstecznej Kompatybilności (Xbox 360 i Xbox) będą działać na nowym sprzęcie. Dodatkowo wszystkie pozycje działają i wyglądają lepiej – next-gen Microsoftu ulepszy produkcje. Fani Xboksa mogą liczyć na większą płynność znanych tytułów, szybsze ładowanie, wyższą rozdzielczość i dopracowaną oprawę... I to wszystko bez konieczności integracji deweloperów.

Microsoft w pełni otwiera się na graczy i oferuje „Smart Delivery” - jeśli kupicie produkcję Microsoftu (Xbox Game Studios) na Xboksa One to będzie ona w pełni działać na Xboksie Series X. Firma stawia na pełny cross-buy, a technologia jest również dostępna dla innych deweloperów oraz wydawców... I tylko od nich zależy, czy zapewnią nam gry na dwóch generacjach.

Klienci mogą także liczyć na pełne wsparcie Xbox Game Pass.

Gracze są najważniejsi dla Microsoftu

Spencer w specjalnej wiadomości do graczy podkreślił, że Xbox Series X rozpoczyna generację skupioną na graczach. Firma chce zapewnić społeczności jak najmocniejszy sprzęt z jak największą liczbą fantastycznych tytułów:

"Xbox Series X to nasza najszybsza i najpotężniejsza konsola w historii, zaprojektowana z myślą o generacji konsoli, która ma Ciebie w centrum. Oznacza to wysokiej jakości wrażenia z gry, zamknięte w cichej i odważnej konstrukcji, z możliwością odkrywania tysięcy gier w czterech generacjach, a wszystko to przy większej ilości gry i mniejszym czasie oczekiwania."

Xbox Series X 12 tf

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z Microsoftem:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/02/24/what-you-can-expect-next-generation-gaming/

Tagi: phil spencer specyfikacja Xbox xbox series x