Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2020 22:00
Horizon Zero Dawn Komiksy
1714V

Horizon Zero Dawn 2 zostanie poprzedzony historią Talanahy. Twórcy z Guerrilla Games pracują nad opowieścią

Twórcy z Guerrilla Games od kilku lat pracują nad tajnym tytułem, którym według wszystkich przecieków oraz informacji udostępnionych przez studio jest Horizon Zero Dawn 2. Zanim jednak wsiąkniemy w produkcję na PS5, gracze otrzymają szansę zapoznania się z serią komiksów.

Sony najwidoczniej chce za pomocą komiksów rozwijać swoje IP. Ostatnio zapowiedziano God of War: Fallen God, a teraz otrzymaliśmy informacje dotyczące serii od Titan Comics, która przedstawi wydarzenia po głównym wątku z Horizon Zero Dawn.

Za projekt odpowiada między innymi Anne Toole – jedna ze scenarzystek Horizon Zero Dawn – a rysunki przygotuje Ann Maulina. Zaangażowanie w projekt przedstawicielki z Guerrilla Games nie jest pewnie przypadkowe, ponieważ właśnie komiks powinien wprowadzić graczy w opowieść z Horizon Zero Dawn 2 i zapowiedzieć wątek rozbudowany przez tytuł z PS5.

Co ciekawe, Aloy nie będzie główną bohaterką serii komiksów – wydarzenia skupią się na Talanahie, którą dobrze poznaliśmy w głównym wątku Horizon Zero Dawn. Kobieta będzie musiała poradzić sobie z „tajemniczym zagrożeniem”, którym okażę się „nowa rasa zabójczych maszyn”.

Pierwszy numer Horizon Zero Dawn trafi do sprzedaży 22 lipca w cenie 3,99 dolarów.

Horizon Zero Dawn Komiks

Sprawdźcie kolejne informacje o Horizon Zero Dawn:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/horizon-zero-dawn-comic-book-series-launching-summer-2020/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment