Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2020 16:04
Horizon Zero Dawn
4085V

Horizon Zero Dawn oficjalnie na PC! Sony chce przenosić kolejne gry na nową platformę

Sony właśnie potwierdziło jedną z najgorętszych plotek ostatnich miesięcy. Horizon Zero Dawn trafi na PC. Poznajcie szczegóły nowego wydania – gracze na komputerach osobistych zapoznają się z wielkim tytułem Guerrilla Games.

Jeszcze kilka miesięcy temu pewnie nikt nie wierzył, że Sony podzieli się takim hitem jak Horizon Zero Dawn, ale dzisiaj możemy to potwierdzić – gra Guerrilla Games trafi na komputery osobiste latem 2020 roku.

Horizon Zero Dawn oficjalnie na PC!

Wiadomość o nowym wydaniu potwierdził Hermen Hulst – prezes PlayStation's Worldwide Studios – który tym samym zakończył długi okres plotek. Horizon Zero Dawn latem straci swój ekskluzywny smak i trafi na PC. Nie znamy jeszcze ostatecznej daty, ale szef PlayStation podkreśla, że wszystko zostanie ujawnione w najbliższym czasie – gracze mogą oczywiście liczyć na wiele ulepszeń względem pierwszego wydania.

Trzeba to jednocześnie podkreślić Horizon Zero Dawn nie oznacza, że wszystkie gry z PS4 i PS5 trafią na PC, ale Sony nie ukrywa, że chce oferować swoje produkcje na komputerach osobistych:

„Myślę, że ważne jest, abyśmy byli otwarci na nowe pomysły na to, jak wprowadzić więcej osób do PlayStation i może pokazać czego im brakowało. I być może, aby uspokoić kilka osób, wydanie jednego tytułu AAA na PC nie musi oznaczać, że każda gra trafi teraz na PC. Moim zdaniem, Horizon Zero Dawn świetnie pasował do tego konkretnego przypadku. Nie mamy planów na dzień i datę [wydań na PC] i pozostajemy w 100% zaangażowani w dedykowany sprzęt".

Nie musieliśmy długo czekać - Horizon Zero Dawn jest już na Steam. Co ciekawe, wydawcą jest PlayStation Mobile.

Jeszcze nie otrzymaliśmy konkretnych zapowiedzi następnych tytułów, ale na pewno warto przypomnieć, że w swoim czasie pojawiły się plotki, według których także Dreams będzie dostępny na PC – biorąc pod uwagę dzisiejsze ogłoszenie, gracze na komputerach osobistych mogą szykować się na nowe wydanie.

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2020/03/10/hermen-hulst-qa-interview-with-head-of-playstations-worldwide-studios/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment