Iza Łęcka Iza Łęcka 14.03.2020 03:01
Horizon PC
14771V

Gracz niszczy sprzęt przez utratę ekskluzywności Horizon Zero Dawn. Producent z Guerrilla Games ostro reaguje

Miłość graczy do marek i IP jest ogromna. Jeden z graczy po wczorajszym ogłoszeniu przeniesienia Horizon Zero Dawn na PC w przypływie emocji zdemolował swój sprzęt. Film zobaczyło już blisko 600 tysięcy użytkowników Twittera - niedługo musieliśmy czekać na zdecydowaną odpowiedź producenta z Guerrilla Games.

Sony potwierdziło wczoraj krążącą od pewnego czasu informację – Horizon Zero Dawn zostanie przeniesiony na PC. Producent chce eksperymentować i choć powinniśmy być spokojni o ekskluzywność pewnych produkcji, to jednak część tytułów może podążyć drogą Aloy.

Gracz niszczy sprzęt po utracie ekskluzywności Horizon Zero Dawn

Wczorajsza wiadomość wywołała ogromną falę komentarzy niezadowolonych fanów marki PlayStation, którzy nie potrafią się pogodzić z utratą ekskluzywności jednej z najważniejszych gier z PS4. Jednym z ogromnych i rozemocjonowanych entuzjastów marki PlayStation okazał się użytkownik Twittera o pseudonimie THEAP99 – gracz obchodził wczoraj urodziny, natomiast po informacji o utracie ekskluzywności przygody Aloy zdecydował się zdemolować swój sprzęt. Zainteresowany w opisie konta podkreśla „koniec ery” i nie potrafi się pogodzić z doniesieniami, wskazując, że dekady pracy poszły na marne.

Film spotkał się z ogromnym odzewem – niespodziewanie zareagował nawet Sam Sharma, producent z Guerrilla Games, który nie rozumie zachowania fana marki PlayStation:

„Ludzie, co do diabła jest z wami nie tak?

Stworzyliśmy grę, podobała ci się. Teraz więcej osób może się nią cieszyć. I to jakoś umniejsza TWOJEJ radości?!

Proszę, bądźcie dla siebie życzliwi. Twoje zadowolenie z gry nie zmniejszy się, ponieważ w produkcję zagra więcej osób.”

Sprawdźcie kolejne informacje:

Źródło: Sam Sharma Twitter

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment