Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2020 07:00
Horizon Zero Dawn PC
2798V

Horizon Zero Dawn na PC bez zmiany pola widzenia. Gracze narzekają, twórcy tłumaczą

Guerrilla Games przygotowuje się do premiery Horizon Zero Dawn na komputerach osobistych, dlatego też twórcy przybliżają możliwości i opcje nowej wersji. Niestety, w grze nie pojawi się zmiana pola widzenia – twórcy nie chcą wpłynąć na oryginalne doświadczenie.

Horizon Zero Dawn zmierza na komputery osobiste, co daje Guerrilla Games jeszcze więcej możliwości na dopracowanie oprawy na nowej platformie. PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro na pewno stanowiły pewne ograniczenia dla twórców z Holandii, jednakże nawet w przypadku wersji na PC graczom nie zostanie zapewniona pełna swoboda.

Podczas dyskusji z graczami na Steamie, Anne van der Zanden potwierdziła, że w Horizon Zero Dawn na PC nie pojawi się opcja dostosowania pola widzenia – słynny FOV Slider nie trafi do gry, by nie wpłynąć na oryginalne doświadczenie:

„Dodamy kilka sposobów na dostosowanie ustawień Horizon Zero Dawn dla PC. Uważamy jednak, że zmiana FOV zbytnio narusza oryginalne doświadczenie Horizon Zero Dawn i styl artystyczny, więc nie będziecie mogli tego zmienić.”

Decyzja nieco zaskakuje, ponieważ mając mocniejszy sprzęt, gracze mogliby lepiej doświadczać pięknego świata Horizon Zero Dawn. Ogłoszenie deweloperów nie spodobało się wielu graczom, którzy wyczekują na pozycję na nowej platformie. Padają opinie, że twórcy chcą specjalnie ograniczać możliwości produkcji.

Możemy się jednak spodziewać, że po premierze przygód Aloy pojawi się modyfikacja, która zajmie się dostosowaniem pola widzenia. Warto dodać, że wcześniej Guerrilla Games potwierdziło wsparcie ultraszerokich monitorów, więc prawdopodobnie w przypadku podłączenia odpowiedniego sprzętu, gra automatycznie dostosuje pole widzenia.

Sprawdźcie kolejne informacje o Horizon Zero Dawn:

Źródło: https://wccftech.com/horizon-zero-dawn-on-pc-wont-ship-with-a-fov-slider-to-avoid-compromising-the-original-experience/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna Sony Interactive Entertainment