Iza Łęcka Iza Łęcka 26.03.2020 12:49
Resident Evil 3 problemy
1161V

Resident Evil 3 może nie trafić do graczy w dniu premiery. Capcom potwierdza problemy z dystrybucją

Capcom może nie zapewnić wszystkim chętnym w Europie Resident Evil 3. Wydawca potwierdza problemy z dystrybucją za sprawą globalnej pandemii. Chociaż nie ma planów na opóźnienie premiery, nie oznacza to, że wszystkie pudełka trafią do graczy w dzień debiutu.

Capom to kolejna firma potwierdzająca problemy z dostępem do swojej nowej gry. Po Square Enix, które nadal nie może obiecać, że wszyscy gracze otrzymają pudełkowe wydania Final Fantasy VII Remake, teraz Capcom wydał oświadczenie dotyczące sytuacji na świecie.

Resident Evil 3 (2020) zadebiutuje 3 kwietnia, ale nie oznacza to, że w tym dniu wszyscy sympatycy horroru otrzymają grę w pudełku – z powodu pandemii COVID-19 może dojść do opóźnień w dostarczeniu fizycznych wersji tytułu.

„Ściśle przestrzegamy oficjalnych przepisów, aby mieć pewność, że bezpieczeństwo naszych fanów, pracowników i partnerów jest dla nas priorytetem. W związku z tym prowadzimy częstą komunikację z naszymi lokalnymi partnerami dystrybucyjnymi i detalicznymi na każdym rynku, aby udostępniać kopie, gdy tylko pozwolą na to lokalne warunki importu.”

Oczywiście nie oznacza to, że Resident Evil 3 nie trafi do Waszych lokalnych sklepów, jednak Capcom ostrzega, że z taką przykrą sytuacją możemy się spotkać. Japoński producent i wydawca podkreśla, że „dołoży wszelkich starań”, by gracze byli informowani na bieżąco.

By nieco uspokoić zaniepokojonych czytelników, warto dodać, że część sklepów posiada już swoje kopie Resident Evil 3 – wcześniej informowaliśmy naszą społeczność, że we Francji złamano embargo i pierwsi gracze mogą już cieszyć się pudełkowymi wydaniami.

RE3 dostępność

Sprawdźcie kolejne informacje o Resident Evil 3:

Źródło: Capcom

Tagi: capcom koronawirus Resident Evil 3 (2020)