Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 16:43
Razer maski
1125V

Razer zajmie się stworzeniem masek chirurgicznych. Firma chce pomóc w walce z koronawirusem

Razer zajmuje się przygotowaniem sprzętu dla graczy, ale firma nie zamierza wyłącznie przyglądać się problemom świata. Min-Liang Tan zapowiedział stworzeniem specjalnych masek, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym krajom.

Inżynierowie z Razera zajmują się przygotowaniem myszek, klawiatur, podkładek czy też słuchawek, ale pracownicy otrzymali specjalne zadanie. Min-Liang Tan – dyrektor generalny firmy – zlecił przekształcenie całej linii produkcyjnej, by zadbać o produkcję masek chirurgicznych.

Pewnie nie będą one wyglądać tak jak ta powyżej, nie otrzymają podświetlenia Razer Chroma, ale co najważniejsze – Razer przygotuje miliona masek, które trafią do najbardziej potrzebujących krajów. Firma zamierza skontaktować się rządami, by zadbać o dostarczenie sprzętu medycznego do miejsc, w których go faktycznie brakuje.

"Zamierzamy przekazać 1 milion masek władzom sanitarnym różnych krajów na całym świecie. Na początek, skontaktowaliśmy się z władzami w Singapurze (gdzie znajduje się główna siedziba Razer SEA), aby przekazać niektóre z pierwszych wysyłek w celu wsparcia ich walki z COVID-19."

Jest to naprawdę dobry i potrzebny ruch, bo jak wiadomo masek zabezpieczających przed zarażeniem brakuje na całym świecie. Miejmy nadzieje, że kolejne firmy wykorzystają swoje możliwości i zdecydują się na podobne ruchy.

Sprawdźcie kolejne wiadomości:

Źródło: Min-Liang Tan

Tagi: koronawirus Min-Liang Tan Razer