Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2020 15:19
Ciri Wiedźmin 4
2576V

Wiedźmin 4 z Ciri musi zaczekać przynajmniej do września. CD Projekt RED ma koncepcję na nową grę

CD Projekt RED kończy prace nad Cyberpunkiem 2077, ale zespół już planuje kolejne działania. Od razu po zakończeniu zapowiedzianej produkcji, rozpoczną się prace nad kolejnym wysokobudżetowym tytułem. Prezes CD Projektu potwierdza, że zespół chce nadal rozwijać gry w uniwersum Wiedźmina.

CD Projekt RED potwierdził wczoraj wysłanie Cyberpunka 2077 do oceny przez firmy ratingowe, więc wkrótce powinniśmy otrzymać kolejne szczegóły dotyczące gry. Produkcja powinna znajdować się na ostatniej prostej, więc w niedalekiej przyszłości otrzymamy konkretne szczegóły dotyczące tytułu.

Wiedźmin 4 z Ciri kolejnym projektem CD Projekt RED?

Na początku roku pojawiła się ciekawa wiadomość – Borys Nieśpielak wspomniał, że CDP RED opracowywało nowego Wiedźmina, w którym główną bohaterką miała być Ciri. Polacy mogą powrócić do tego projektu już w niedalekiej przyszłości, ponieważ studio szykuje się do kolejnego wyzwania.

„Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu. Zaraz po zakończeniu prac nad 'Cyberpunk 2077' prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta”

Powyższe słowa powiedział Adam Kiciński – prezes CD Projektu – który potwierdził, że „nic się nie zmieniło” i w przyszłości otrzymamy kolejne gry z uniwersum Wiedźmina. Studio będzie rozwijać tytuły z dwóch światów:

„Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry - w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo 'wiedźmińskie' albo 'cyberpunkowe”

Wiedźmin 4 dopiero za kilka długich lat...

Nie możemy jednak liczyć na szybką premierę. Po wydaniu Cyberpunka 2077 zespół zostanie podzielony na trzy: największa grupa deweloperów rozpocznie prace nad trybem multiplayer (premiera prawdopodobnie w 2022 roku), drugi mniejszy zajmie się rozszerzeniami fabularnymi do Cyberpunka (skala podobna do dodatków z Wiedźmina 3), a trzeci (najmniejszy) będzie „dużą grą typu single player”.

Powrót CD Projektu do świata Andrzeja Sapkowskiego jest pewny, ale nawet przy dobrych prognozach premiera nowego Wiedźmina odbędzie się dopiero za kilka długich lat. W następnych 2-3 latach rodzime studio będzie dalej w głównej mierze skupiać się na Cyberpunku (rozszerzenia + tryb sieciowy) i dopiero w następnej kolejności zespół będzie stopniowo przechodził do nowego Wiedźmina – identyczną sytuację widzieliśmy w przypadku kończenia prac nad Dzikim Gonem oraz rozszerzeniami.

Sprawdźcie kilka dodatkowych informacji:

Źródło: https://stooq.pl/n/?f=1341100

Tagi: CD Projekt RED wiedźmin wiedźmin 4