Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.01.2020 05:00
Wiedźmin 3
11975V

CD Projekt Red pracował nad grą, w której główną bohaterką miała być Ciri - Wiedźmin 4 był już tworzony?

Borys Nieśpielak w swoim najnowszym materiale poinformował społeczność, że CD Projekt Red pracował nad grą, w której główną rolę miała odegrać Ciri.

Ostatnie dni należą zdecydowanie do CD Projekt Red - rodzime studio, parę dni temu przełożyło premierę jednej z najbardziej wyczekiwanej gry tego roku Cyberpunk 2077. Twórcy z Polski podali kilka informacji dotyczących zmienienia daty premiery - głównym celem jest obecnie dopięcie szczegółów na ostatni guzik, a sami deweloperzy nie chcą wydawać zbugowanej gry na rynek.

Niedawno na kanale Remigiusza Maciaszczyka i Borysa Nieśpielaka został udostępniony interesujący podcast, z którego mogliśmy się dowiedzieć kilka ciekawych informacji - drugi z Panów poruszył kwestię gry, o której nikt nic nie słyszał. Fani przygód Geralta z Rivii już kilka miesięcy po premierze Wiedźmin 3: Dziki Gon wyczekiwali nowych informacji odnośnie serii. Niestety, ale Redzi nie wspomnieli nigdy o niczym konkretnym związanym z Wiedźminem - dzisiaj jednak dowiedzieliśmy się, że polskie studio w tajemnicy nad czymś jednak pracowało. Borys Nieśpielak podczas podcastu powiedział:

Od dłuższego czasu były plotki, bardzo mocne, że powstaje gra, gdzie Ciri będzie główną bohaterką. (…) Wiem na 100 procent, że taki projekt istniał w CDP.

Wiemy, że Wiedźmin 3 miał wiele zakończeń, ale sami twórcy mogli pokusić się o przedstawienie na początku kolejnej odsłony kanonicznego zakończenia i przedstawienia dalszej historii, w której Ciri spełnia swoje marzenie. Mężczyzna nie przedstawił niestety więcej informacji.

Jeśli jego słowa są prawdziwe, to bardzo możliwe, że deweloperzy z CD Projekt Red nie porzucą w Wiedźminie 4 Ciri - kobieta może odegrać znaczącą rolę w kontynuacji, która będzie powstawać w studiu zapewne po ukończeniu prac nad Cyberpunkiem 2077.

Warto przeczytać:

Źródło: Eurogamer.pl

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon