Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2020 19:10
The Last of Us 2 Pax East koronawirus
3801V

PlayStation rezygnuje z PAX! Przez koronawirusa nie zobaczymy gameplayu z The Last of Us 2

Sony Interactive Entertainment właśnie potwierdziło fatalną wiadomość dla graczy wyczekujących na pokaz The Last of Us 2. Korporacja nie zamierza narażać swoich pracowników oraz fanów i z powodu koronawirusa nie przyjedzie na PAX East.

Sony dwukrotnie zapowiadało swój wielki przyjazd na PAX East. Impreza rozpocznie się 27 lutego i podczas wydarzenia mieliśmy zobaczyć między innymi gameplay z The Last of Us 2 – Naughty Dog potwierdziło przyjazd na wydarzenie z nowym wycinkiem gry.

Teraz jednak otrzymaliśmy nową wiadomość: Sony rezygnuje z PAX East. Powodem jest oczywiście koronawirus z Wuhan, przez którego kolejne firmy wycofały się z MWC 2020 i wydarzenie zostało odwołane.

„W dniu dzisiejszym Sony Interactive Entertainment podjęło decyzję o odwołaniu swojego udziału w tegorocznym PAX East w Bostonie ze względu na rosnące obawy związane z COVID-19 (znanym również jako "nowy koronawirus"). Uznaliśmy, że jest to najbezpieczniejsza opcja, ponieważ sytuacja codziennie się zmienia. Jesteśmy rozczarowani, że zrezygnowaliśmy z udziału w tym wydarzeniu, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników na całym świecie jest dla nas najważniejsze.”

Sytuacja nie jest dużym zaskoczeniem, ponieważ systematycznie pojawiają się nowe informacje o kolejnych zarażonych, a tak naprawdę epidemia wciąż nie została powstrzymana. Nikt nie chce narażać swoich pracowników oraz sympatyków, więc Sony postanowiło już teraz opublikować oficjalną wiadomość.

Sony w tej sytuacji może już wkrótce zapowiedzieć kolejny State of Play, podczas którego zobaczymy oczekiwany gameplay z The Last of Us 2 oraz materiały z nowych gier zmierzających na PS4.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z marką PlayStation:

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2020/02/13/playstation-at-pax-east-play-the-last-of-us-part-ii-final-fantasy-vii-remake-more/

Tagi: koronawirus pax east PlayStation ps4 sony The Last of Us 2