Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2020 19:52
MWC2020
961V

MWC 2020 oficjalnie odwołane. Organizatorzy mają duży problem

MWC 2020 zostało odwołane. Organizatorzy mają jednak spory problem, ponieważ ich decyzja wpłynie nie tylko na fanów elektroniki. Targi generują ogromny przychód dla całego regionu.

MWC 2020 powinno rozpocząć się 23 lutego, ale organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania imprezy. Problemem jest koronawirus z Wuhan, przez którego na targach nie zobaczymy wielu cenionych firm – Facebook, Amazon, LG, Intel, Ericsson, Vivo, ZTE, Nvidia, Cisco, Sony, HMD, Volvo, Orange, Vodafone, Deutsche Telekom, McAfee, BT i HMD Global potwierdziły rezygnację z pokazywania sprzętu w Barcelonie.

GSMA na 14 lutego zapowiedziało specjalne spotkanie, po którym mieliśmy poznać ważną wiadomość, ale zainteresowani nie chcą czekać: właśnie odwołano imprezę.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że organizatorzy znajdują się w fatalnej sytuacji. Na targach miało pojawić się 100 000 osób z 200 krajów, a rezygnacja z przygotowania MWC 2020 sprawi, że firma straci zainwestowane pieniądze i zostanie na nią nałożona ogromna kara finansowa. Z tego powodu GSMA podobno prowadziło negocjacje z lokalnym samorządem, by ogłoszono stan zagrożenia zdrowia publicznego – w tej sytuacji impreza zostałaby automatycznie anulowana, a ubezpieczyciel byłby zmuszony do zapłacenia organizatorowi odszkodowania, które pokryje wyłożone pieniądze. Problemem jest jednak samo MWC, które generuje 14 000 tymczasowych miejsc pracy i przynosi 492 mln dolarów przychodów dla lokalnej gospodarki.

GSMA zostało jednak postawione pod ścianą, ponieważ na imprezie nie pojawią się najwięksi wystawcy, a kolejni dziennikarze również rezygnują z przyjazdu na wydarzenie.

Więcej w temacie koronawirusa znajdziecie na naszej stronie:

Źródło: https://wccftech.com/mwc-2020-organizers-likely-to-cancel-event

Tagi: koronawirus mwc MWC 2020