Iza Łęcka Iza Łęcka 19.02.2020 13:34
NVIDIA Laptop
1963V

Gamingowe laptopy popularniejszymi konsolami od PS5 i Xbox Series X? Prezes firmy NVIDIA wychwala sprzęt

NVIDIA notuje coraz lepsze wyniki laptopów gamingowych, co napawa zadowoleniem prezesa firmy. Jego zdaniem to właśnie przenośne komputery z odpowiednimi podzespołami będą najpopularniejszymi konsolami domowymi.

Firma NVIDIA przedstawiła wyniki finansowe za czwarty kwartał  – podczas dyskusji Jensen Huang odniósł się do tematu coraz lepszych wyników gamingowych laptopów. Ten segment korporacji odnotował aż dwucyfrowy wzrost popularności w ciągu ostatnich dwóch lat, co jego zdaniem stanowi „nową kategorię gamingu”:

„Nasz biznes notebooków, jak wspomniała wcześniej Colette [dyrektor finansowa firmy NVIDIA], odnotował dwucyfrowy wzrost przez osiem kolejnych kwartałów i jest to niewątpliwie nowa kategoria gier. Jakby to była nowa konsola do gier. To jakby nowa konsola.”

Słowo "konsola" nie pojawia się w wypowiedzi Huanga przez przypadek. Dyrektor generalny firmy NVIDIA jest przekonany, że gamingowe laptopy mają szansę stać się najpopularniejszymi "konsolami" na świecie:

„Wierzę, że będzie to najpopularniejsza konsola do gier na świecie. Powodem tego jest fakt, że więcej ludzi posiada laptopy niż jakiegokolwiek inne urządzenia.”

Czy możemy mówić o gamingowym laptopie jak o konsoli? Część graczy może mieć mieszane opinie w tym temacie, choć staje się bardzo prawdopodobne, że NVIDIA właśnie pod tym sloganem będzie chciała sprzedawać kolejne egzemplarze swoich urządzeń – w końcu firma stanie do walki między innymi z PS5 i Xboksem Series X.

Huang porównuje gamingowe laptopy z konsolami z między innymi za sprawą umieszczenia w sprzęcie kart graficzny RTX. Jego zdaniem jest to przełomowe wydarzenie, ponieważ bardzo mocny GPU trafił do cienkiego i lekkiego urządzenia. To właśnie GeForce RTX stanowi podstawę sukcesów tego segmentu.

Sprawdźcie kolejne wiadomości związane z firmą NVIDIA:

Źródło: https://www.techspot.com/news/84042-jensen-huang-nvidia-powered-gaming-laptops-become-most.html

Tagi: gamingowy laptop laptop gamingowy NVIDIA playstation 5 ps5 Xbox xbox series x